Вшановуємо книгу



   Всесвітній день книги та авторського права відзначається 23 квітня. Святкування його походить з Каталонії, де у День Юрія дарували троянду за кожну куплену книгу. Певно, тому ЮНЕСКО обрана ця дата для вшанування Книги.
   Завдяки книзі ми маємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, творчих досягнень людства, навчаємось розуміти красу. Книга дозволяє кожній національній культурі залишити свій слід в історії, знайомить з культурою інших народів. Це вікно у світ, міст, який з'єднує різні цивілізації в часі та просторі.
   Завжди вважалося, що роль книги й бібліотеки в освіті, вихованні, формуванні світогляду та збереженні національних традицій є надзвичайно великою. Своє головне призначення виконує і наукова бібліотека Хмельницького національного університету, лауреат обласної премії імені Мелєтія Смотрицького в галузі бібліотечної справи, нагороджена дипломом за популяризацію української мови та літератури. В цьому році бібліотеці університету виповнюється 45 років. Поступово, впродовж багатьох років складались бібліотечні традиції, збільшувались фонди, впроваджувались нові технології, зростала інформаційна потужність. Бібліотека має ще одну прекрасну назву - книгозбірня (місце, де зібрані книги). Сьогодні в ній зібрано вже близько 600 тис. документів. А в рамках безстрокової акції "Подаруй бібліотеці книгу " все продовжують надходити дарчі видання. Вже в 2007 році фонд літератури іноземними мовами поповнився книгами Головної бібліотеки Краківської політехніки та Українського Наукового інституту Гарвардського університету (США). В залі каталогів та електронної інформації (6 поверх) організовано постійно діючу виставку "її І величність - книга", де представлена подарована література.
   Велику роль книги в житті людини підтверджують різноманітні й просвітницькі заходи бібліотеки: уроки-роздуми, розповіді про славних земляків Подільського краю, зустрічі та інші. Нікого не залишає байдужим урок-обговорення "Книги, що зцілюють душі", що проводиться майстром слова, завідуючою сектором просвітницької роботи Людмилою Іллівною Іщенко.
   Президент України оголосив 2007 рік "Роком української книги", і для поглибленого вивчення курсу вітчизняної літератури бібліотека планує провести: урок-обговорення "Українська книга в житті молоді"; зустріч з подільським постом-філософом Е.Р. Міляром; урок-роздум "Мій щирий друже" (до 200-річчя з дня народження Івана Сошенка) із циклу "Забуті побратими Кобзаря"; літературознавчі та культурознавці години ("Лицарі духу" присвячена творчості М.Шашкевича, О.Теліги. О.Ольжича; "Великий людинознавець" - до 75-річчя від дня народження Г.М. Тютюнника; " В ній мрія красная цвіла" - до 125-річчя від дня народження Христі Алчевської; "Духовний подіум Петра Могили, або Доля людини в контексті епохи - до 410 річниці від дня народження; "Леонід Глібов: негативи, позитиви, маски" - до 180-річчя від дня народження). Готуються книжкові виставки: "Історія . української книги"; "Світ ловив мене і не впіймав" (до 185 річниці з дня народження Григорія Сковороди); "Петро Могила - митрополит, вчений, політичний діяч "; "Мова - розум і душа нації" .
   Отож, запрошуємо вас до бібліотеки університету на зустріч з українською книгою. Адже книга завжди була і залишається натхненним джерелом, що постійно плекає інтелектуальний потенціал кожної нації, мудрим і толерантним провісником Просвіти і Знань, Справедливості й Добра!

О. Сидоренко,
завідуюч сектором бібліотеки