Роль бібліотеки в житті студентів



   Бібліотека - одне з найбільших надбань цивілізації. І хоча ми сьогодні багато говоримо про електронні джерела отримання інформації, книга завжди була й буде тим живильним джерелом, яке постійно плекає інтелектуальний потенціал кожної нації. Важко переоцінити значення книги в житті студента, адже книга для студента - це інформація, знання, мудрість, пізнання світу, відпочинок для душі, разом із книгою юнаки та дівчата замислюються над вічними питаннями про сенс життя, щастя і справедливість.
   Авторитет бібліотеки визначається багатством та якістю її ресурсів, ступенем забезпечення інформаційних потреб користувачів. Сьогодні до послуг студентів ХНУ - книжкові та електронні колекції, доступ до мережі Інтернет, широкий сервіс інформаційних послуг, високий професіоналізм та компетентність співробітників бібліотеки, які завжди готові надати допомогу в пошуку інформації.
   Сучасна система вищої освіти передбачає самостійну роботу студентів, яка багато в чому залежить від рівня їх інформаційної культури. З метою найбільш ефективного використання електронних ресурсів, бібліотечні фахівці постійно проводять заняття з основ інформаційної культури для студентів різних курсів. Для магістрів розроблено спеціальний курс "Науковий пошук інформації". Не менш важливу роль у формуванні інформаційної культури користувачів відіграють різноманітні заходи: "День фахівця", "День бакалавра", "День магістра", "День першокурсника" та інші.
   Стрімко розширились бібліотечні кордони і наукова книгозбірня ХНУ стала частиною світового інформаційного простору. З'явилися віддалені користувачі, які в будь-який час через сайт бібліотеки http://lib.khnu.km.ua/ мають доступ до електронного каталогу та електронної бібліотеки університету, віртуальної довідкової служби книгозбірні, навігатора Інтернет-ресурсів за фахом університету, служби МБА тощо.
   Також свою відповідальність перед суспільством бібліотека вбачає у вихованні молодого покоління. Саме через читання, книгу, проведення різноманітних просвітницьких заходів книгозбірня формує в стінах університету інтелектуальне та культурне середовище. Просвітницькі заходи бібліотеки - це виставкова діяльність, зустрічі з авторами та презентації їхніх книг, зустрічі з письменниками, проведення літературних вечорів, мистецьких уроків, годин духовності тощо. Цього року під час зустрічей із читачами прикладом були життєві дороги Т.Шевченка, І.Сікорського, А.Ахматовой І.Котляревського, Олени Пчілки, Марка Вовчка та інших. У рамках вшанування 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя бібліотека спільно з кафедрою української філології провела вечір-портрет "Дволикий страдник Микола - Николай Гоголь".
   У межах програми "Молодий спеціаліст XXI століття" в бібліотеці проводиться ряд заходів, спрямованих на підтримку талановитої молоді. "Від перших вершин - до наукових висот" - під таким гаслом проходять виставки наукових досягнень студентів Хмельницького національного університету, які бібліотека організовує спільно з його інститутами. Підготовка таких виставок - це своєрідний підсумок науково-дослідної роботи студентів. У цьому році така виставка наукових досягнень студентів відбулася спільно з інститутом економіки та управління.
   Протягом жовтня наукова бібліотека, Центр планування кар'єри, інститути Хмельницького національного університету провели цикл заходів "День кар'єри", де студенти могли отримати не тільки цікаву та корисну інформацію з питань працевлаштування і стану справ на ринку праці, але й запозичити життєвий досвід гостей та учасників цих заходів, збагнути механізми досягнення успішної кар'єри. Перед студентами виступали: проректор з пауково-педагогічної роботи ХНУ - Войнаренко М.П., директор наукової бібліотеки ХНУ - Айвазян О.Б., начальник управління комплектування контингенту студентів та працевлаштування випускників ХНУ - Косіюк М.М., помічник прокурора Хмельницької області з питань захисту прав і обов'язків неповнолітніх, радник юстиції - Монастирський П.М., головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Хмельницького міського центру зайнятості - Матвієнко О.І. Своїм досвідом успішного кар'єрного зростання поділилися: проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків ХНУ - Йохна М.А. та доцент кафедри менеджменту ХНУ - Новікова О.С., начальник відділу екологічного контролю та радіаційної безпеки ДЕІ в Хмельницькій області - Дідух В.І. У рамках цих зустрічей відбулась презентація Центру планування кар'єри Хмельницького національного університету. Окрасою заходів стали книжкові виставки "Кар'єра - стратегія успіху" та "Наукові праці викладачів університету".
   Отже, запрошуємо студентів скористатися послугами бібліотеки університету та її електронними ресурсами, взяти участь у просвітницьких та інформаційних заходах книгозбірні.
О.М. Великосельська
вчений секретар НБ ХНУ

ЯК ЗНАЙТИ ЕЛЕКТРОННЕ ВИДАННЯ?
ЦЕ ПРОСТО!

ЕЛЕКТРОННА БІБЛІОТЕКА УНІВЕРСИТЕТУ

http://lib.khnu.km.ua/
До ваших послуг:
  1. навчальні та методичні посібники,
  2. наукові та періодичні видання,
  3. лекції викладачів університету,
  4. БД художньої літератури обсягом 7 ГБт

Приємної Вам роботи!