uaruen
RSS підписка Дитячий портал
Виберіть департамент
Департамент управління справами Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Департамент професійно-технічної освіти Департамент вищої освіти Департамент роботи з персоналом та керівними кадрами Департамент атестації кадрів Департамент наукової діяльності та ліцензування Департамент економіки та фінансування Юридичний департамент Департамент організаційно-аналітичного забезпечення і взаємодії із засобами масової інформації та громадськими об'єднаннями Управління міжнародного співробітництва Управління бухгалтерського обліку та звітності Відділ внутрішнього аудиту Головний спеціаліст з безпеки життєдіяльності Спецсектор

Міністерство освіти і науки України

Офіційний веб-сайт
  • Про Міністерство
    Про Міністерство
    КерівництвоСтруктура центрального апарату МіністерстваПоложення та регламентНормативно-правова базаДержавні підприємства, що підпорядковані МіністерствуЗаплановані заходи МіністерстваКолегія МіністерстваЦОВВ, діяльність яких спрямовується і координується КМУ через Міністра
  • Діяльність
    Напрямки діяльності
    ОсвітаНаукаМолодіжна політикаЛіцензування та акредитаціяКадриЗНОІнформація щодо надання грифів Вступна кампаніяМіжнародна діяльністьАтестація кадрівАпостильПерелік платних адміністративних послугВизнання іноземних документівБюджет Міністерства Регуляторна політикаБоротьба з корупцією HIGH LEVEL EDUCATION FORUMСоціально-економічні питанняМетодологія обліку і звітностіНавчання за кордоном
    Шкільні підручники
  • Новини
    Архів новинАктуальні НовиниКоментаріПовідомленняНовини областей
  • Державні закупівлі
  • Публічна інформація
    Доступ до публічної інформації
    Положення про забезпечення доступу до публічної інформації у МОНЗапит на отримання публічної інформаціїКерівникам ВНЗ, професійно-технічних навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МіністерстваПорядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльностіВідомості про найбільш запитувану інформацію:Інформація щодо виконання Міністерством Закону України доступ «Про до публічної інформації»Інформація про документи, які перебувають у МіністерствіПерелік відомостей,що становлять службову інформацію
  • Зв’язки з громадськістю
    Зв’язки з громадськістю та ЗМІ
    Громадське обговорення Прес – службаГрафік прийому громадян Громадська рада Кориснi посиланняГромадська експертизаПроведення консультацій з громадськістюРеагування на критикуПартнерство "Відкритий Уряд"
  • Вакансії
  • Адреса та телефонний довідник
Головна Новини Новини областей

Розширення міжнародної співпраці – запорука успіху Хмельницького національного університету

16 січня

Відтоді, як Україна обрала шлях світової та європейської інтеграції, особливого значення набув розвиток та поглиблення контактів з іншими країнами. Керівництво Хмельницького національного університету приділяє значну увагу розвитку міжнародного співробітництва, основи якого було закладено ще наприкінці 1980-х років. Сьогодні у цьому велика заслуга ректора - академіка, професора Миколи Скиби та проректора з міжнародних зв’язків, професора Миколи Йохни.

Міжнародне співробітництво ХНУ є одним із провідних напрямків діяльності вищого навчального закладу та спрямоване на інтеграцію університету до світового освітнього простору. Університет здійснює міжнародне співробітництво у сфері освіти, науки, культури та спорту, а також у галузі адміністрування. Розвиваються міжнародні зв’язки з партнерами із таких країн, як Федеративна Республіка Німеччина, Республіка Польща, Словацька Республіка, Литовська Республіка, Республіка Австрія, Російська Федерація, Республіка Білорусь, Королівство Нідерландів, Сполучені Штати Америки, Королівство Бельгія, Французька Республіка та інші.

Упродовж 2013 року було підписано 4 двосторонні угоди про співробітництво з зарубіжними ВНЗ. Загалом, станом на кінець 2013 року ХНУ співпрацює із 70 зарубіжними вищими навчальними закладами, установами та організаціями. Минулого року університет, окремі його підрозділи, професорсько-викладацький склад і студенти отримували гранти та матеріально-технічну допомогу на навчання та виконання спільних із іноземними партнерами проектів, реалізацію програм академічного обміну, участь у міжнародних конференціях, семінарах, конкурсах, фестивалях та інших заходах. Всього за 2013 рік отримано 23 міжнародних гранти, університет брав участь у 12 міжнародних проектах.

«ХНУ підтримує прагнення молодих науковців подавати заявки на здобуття грантів та стипендій різних міжнародних організацій на розробку наукових проектів та навчання закордоном. Науковий світ є не менш конкурентний, ніж будь-якій інший сектор економіки. Міжнародна активність у цьому напрямку – це не просто спосіб реалізуватись чи отримати підтримку для проведення досліджень. Це також спосіб формування власного наукового імені» - наголошує проректор із міжнародних зв’язків ХНУ, професор Микола Йохна.

Лише у минулому році ХНУ відвідали делегації та представники НАТО, Куявсько-Поморського воєводства (Польща), Люблінської Політехніки (Польща), Вітебського державного університету імені П. М. Машерова (Білорусія), Санкт-Петербурзької академії післядипломної педагогічної освіти (СпбАППО), Вищого інституту управління, фінансів та торгівлі. У свою чергу представники ХНУ відвідали: Жилінський університет в Жиліні (Словаччина), Політехніку Свєнтокшиську (Польща), Краківську Політехніку імені Т. Костюшка (Польща), Люблінський технічний університет (Польща), Природничо-технологічний університет, міста Бидгощ (Польща), Гірничо-металургійну Академію (Польща), Університет Кобленц-Ландау (Німеччина), Університет Ньюкасла (Великобританія), Технологічний університет міста Лодзь (Польща), Санкт-Петербурзьку академію післядипломної педагогічної освіти (Росія). У 2013 році ХНУ виступив організатором та співорганізатором 16 конференцій, 1 міжнародної студентської олімпіади. Співпраця з європейськими колегами надає можливість набути нових знань і навичок, запровадити нові методи викладання й оцінювання, що зрештою підвищує якість освіти та дозволяє університету вийти на новий рівень розвитку.

Маючи значний досвід в сфері подання заявок та виконання міжнародних проектів, ХНУ не зупиняється на досягнутому, а й надалі активно позиціонує себе в міжнародному освітньому просторі. Нещодавно Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури оголосило результати 6-го конкурсу за програмою Темпус IV. Із 33 проектів за участю українських університетів, які рекомендовано для фінансування ЄС, 4 проекти у 2014 році виконуватиме ХНУ.

Такий значний ріст визначальних показників міжнародного співробітництва університету став можливим по-перше, завдяки підтримці ректора, професора Миколи Скиби, зацікавленості та плідній співпраці проректора з міжнародних зв’язків ХНУ, Миколи Йохни та професорсько-викладацького колективу, а також наполегливій роботі відділу міжнародних зв’язків університету. Саме відділ міжнародних зв’язків є координаційним центром міжнародної співпраці ХНУ. По-друге, викладачі, студенти та науковці розуміють необхідність отримання міжнародного досвіду та відчувають потребу в проведенні комплексного реформування сфери освіти і науки України на шляху до світової інтеграції.

У 2014 році університет активно працюватиме у напрямку започаткування та розвитку програм подвійного диплому. Програма «подвійний диплом» - дуже важлива насамперед через те, що молоді люди, які отримають одразу 2 дипломи, будуть більш конкурентоздатними на ринку праці. Також у ХНУ планують створити підготовче відділення для іноземців і значно збільшити чисельність іноземних студентів. І ще одним із основних завдань на сьогодні є збільшення закордонних публікацій викладачів університету у виданнях, які входять до міжнародних наукометричних баз.

За інформацією відділу міжнародних зв’язків та зв’язків з громадськістю ХНУ

 

Новини областей

На Одещині відбувся відкритий урок у музеї на тему «Це омріяне слово Соборність»

21 січня 2014 року в Одеському історико-краєзнавчому музеї відбувся відкритий урок для учнів навчально-виховного комплексу «Гімназія № 2», присвячений Дню Соборності.

22 січня

У Хмельницькому національному університеті працюють над розвитком ІТ-освіти

Значна підтримка ІТ-напряму в Україні на законодавчому та виконавчому рівнях позитивно впливає на загальний розвиток Хмельницької області. Для реалізації програми розвитку регіону в напрямі ІТ-сфери Хмельницький національний університет забезпечує підготовку фахівців, здатних забезпечити потреби бізнесу в якості розробників програмного забезпечення.

22 січня

На Миколаївщині успішно діє психологічна служба

На базі Дорошівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вознесенського району відбувся районний семінар практичних психологів і соціальних педагогів на тему: «Особливості ведення документації працівниками психологічної служби». 

22 січня

У Чернівецькій області готуються до ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін

21 січня 2014 року під час наради з членами організаційного комітету та головами журі ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін у 2013/2014 навчальному році директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Бауер наголосив: «Ми не маємо права поступитися минулорічним показникам».

22 січня

Кіровоградщина привітала видатного хореографа з ювілеєм

У Кіровоградській обласній філармонії відбулися урочистості з нагоди 70-річчя видатного хореографа, народного артиста України, професора Анатолія Короткова.

22 січня

У ДНЗ Миколаївщини триває Всеукраїнський фестиваль дитячого театралізованого мистецтва

Всеукраїнський фестиваль дитячого театралізованого мистецтва проводиться у дитячих навчальних закладах Миколаївської області з 1 листопада 2013 року до 1 квітня 2014 року.

21 січня

День Соборності – знакова подія в історії українського державотворення

21 січня 2014 року у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу», присвяченого Дню Соборності та Свободи України.

21 січня

Методичний консалтинг для педагогів ПТНЗ Луганщини

Початківцям 16 січня 2014 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Луганській області, з метою надання методичної допомоги педагогам було організовано методичний консалтинг для заступників директорів з навчально-виховної роботи та практичних психологів і соціальних педагогів ПТНЗ.

21 січня

Досвід роботи учнівського самоврядування на Луганщині

Днями на базі Луганського ВПУ інформаційних технологій відбулося чергове засідання обласної ради учнівського самоврядування, участь в якому взяли лідери регіональних учнівських організацій та їх куратори.

21 січня

Обласна учнівська олімпіада з фізичної культури на Донеччині

З 17 по 19 січня 2014 року на базі спортивного комплексу «Металург» міста Артемівська проходив III (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури. Участь у спортивному змаганні взяли 47 команд з різних міст та районів Донецької області.

21 січня
Всі новини областей
Міністерство в соц. мережах
 
© 2012-2014 Міністерство освіти і науки України

Розробка сайту
Студія AirWeb