Знайомтесь: Ілона Трусова- голова студради
Відомо, що стіни Хмельницького національного університету об'єднують молодих людей, мета яких не лише набути необхідних їм знань, але й розвинути свої творчі та організаторські здібності. Адміністративні навички можна отримати, беручи активну участь в позаудиторному житті університету, яким займаються студради навчальних закладів, що складаються лише зі студентів. Минулого року в ХНУ пройшли вибори голови студентської ради університету, в результаті чого цю посаду обійняла студентка III курсу факультету міжнародних відносин Ілона Трусова. На ній лежить величезна відповідальність -організовувати та управляти процесом студентського життя. Саме тому поради Ілони, яка змогла проявити себе відмінним організатором, керівником та лідером, зацікавлять кожного студента.
Як ти стала головою студради ХНУ?
Шлях до головування в студентській раді університету був і важким, і приємним водночас, оскільки студентське життя активного представника сучасної молоді, завжди сповнене бурхливими і цікавими подіями. Головне — мати бажання та натхнення до плідної праці. Саме зараз, в час демократизації суспільства, надається широка підтримка ініціативам молоді. Молодь активно залучається до роботи на керівних посадах і є тією рушійною силою, котра допоможе "збудувати країну нашої мрії".
А якщо говорити по суті, то, ставши студенткою ХДУ (на той час), почала працювати у студентській раді факультету міжнародних відносин, пізніше, приблизно через півроку, обійняла посаду голови студради факультету, згодом і гуманітарного інституту, а в жовтні 2004/2005 н.р. здобула перемогу на виборах голови студентської ради університету.
Для тебе головування в студраді - це робота чи самореалізація?
Звісно, спочатку — самореалізація, а вже потім — робота. Діяльність, якою займається голова студради, не можна назвати хобі, оскільки займає дуже багато часу, потребує постійної уваги і великої віддачі. На вчитись вдало розподіляти обов'язки і водночас, допомагати втілювати в життя задуми, працювати над нововведеннями і виконувати повсякденну роботу: все це у моїй компетенції.
- Чим цікавишся, окрім університетського життя?
Багато працюю у Всеукраїнській студентській раді (ВСР) при Міністерстві освіти та науки України, оскільки я - представник у студентській колегії ВСР від Хмельницької області. Не залишаю без уваги і беру активну участь у благодійній організації "Фонд сприяння розвитку студентського самоврядування "Універсітас", у "Європейській молодіжній лізі" та інше.
Вечірки, які організовують в ХНУ, відвідуєш і чи береш у них участь безпосередньо?
Так, звичайно, оскільки саме студентське самоврядування розробляє і втілює в життя програми
розважальних вечірок для студентства та, відмовившись від допомоги працівників охорони, забезпечує порядок під час вечорів відпочинку.
Взагалі в тебе є вільний час?
Є, але, на жаль, обмаль Якщо з'являється вільна хвилинка, витрачаю її на навчання в музичній школі, заняття з аеробіки, роботу моделлю тощо. Зараз пробую себе у якості журналіста.
- Ти вважаєш, що ця робота допоможе тобі в майбутньому?
- Так, оскільки оцінка будь-якої діяльності людини характеризується вихованням в собі таких навичок, як відповідальність, старанність, вчасність та якість виконання поставлених завдань. І саме студентські самоврядні структури дають змогу набути величезного досвіду і розвинути саме ці риси. Студентське самоврядування — це величезна школа "дорослого" життя перспективної молодої особистості.
Л.ГУМЕННА