Організація і збереження фонду
З метою підвищення ефективності використання фонду й виявлення маловикористовуваної та застарілої літератури викладачі ВНЗ запрошувалися на дні відкритого доступу до фонду, проводилось його вивчення та аналіз використання. За результатами аналізу певні частини фонду переміщено, виявлені видання, що потребують палітурних та ремонтних робіт. В усіх бібліотеках проводилися санітарні дні. За рік бібліотеками об’єднання вилучено 12259 примірників застарілих та зношених книг. Відповідно до чинних нормативних актів проводилися інвентаризації фондів книгозбірень.
Система каталогів бібліотек
Впродовж звітного періоду велася робота з упорядкування і поповнення бібліотечних каталогів і картотек: читацьких та службових. Кожна бібліотека об’єднання веде електронний каталог. Загальний обсяг записів в ЕК бібліотек об’єднання становить 1135596. Продовжувалася робота з ретроконверсії каталогів, фондів та наповнення Зведеного електронного каталогу (ЗвЕК) бібліотек Хмельницької області. Здійснювалась планова редакція СК з метою оновлення тексту рубрик, введення нових термінів, узгодження російського та українського ряду БО, розмежування складових рубрик. Проводилися моніторинг використання довідково-пошукового апарату бібліотек користувачами.
Бібліотека ХГПА За рік опрацьовано 1032 примірники книг (466 назв), проведено класифікацію нових надходжень і технічну обробку літератури. В бібліотеці ведуться алфавітний та систематичний (за ББК) карткові каталоги. Впродовж року проводилось наповнення, поточне редагування, заміна роздільників каталогів та картотек. Загальний обсяг електронного каталогу – 45384 записів, за рік введено 4844 (на 336 більше в порівнянні з минулим роком) записів. Кількість звернень до ЕК бібліотеки – 586.
НБ ХУУП Каталоги (алфавітний та систематичний), картотеки (статей, дисертацій, краєзнавча, "Закони України", "Праці викладачів ХУУП") постійно поповнювались новими картками з бібліографічними описами нових надходжень. Усього понад 1000 карток. Велось аналітичне опрацювання періодичних видань. За рік опрацьовано 38 назв журналів та 11 назв газет. Електронний каталог має одну зведену базу даних, що містить описи книг, статей з періодичних видань. За рік БД поповнилася на 1250 записів і становить 27500. Продовжувалося введення аналітичних описів в ЕК.
Бібліотека ХКТЕІ Впродовж року новими записами поповнювались електронна картотека періодичних видань та статей періодичних видань. В картотеці статей періодичних видань відкрито нові рубрики. До електронного каталогу внесено 4403 бібліографічних описів, що на49,7 % менше, ніж минулого року.
Бібліотека КПНУ
З використанням програми "УФД. Бібліотека"поповнено на 26550 бібліографічних записів електронний каталог, що на 46,1% менше минулорічного показника.
У звітному році продовжувався аналітичний опис періодичних видань за рік розписано 6529 статей та складових частин книг і збірників наукових праць. Поповнювались каталоги, картотека газетних і журнальних статей та тематичні картотеки, редагувались відділи систематичного каталогу, картотек, вилучались застарілі матеріали, поновлювались зношені роздільники, вводились нові рубрики, підрубрики, наприклад, "Євроінтеграція", "Економічні реформи", "Глобалізація світової економіки", "Україна і НАТО", "Європейський парламент". Працівники бібліотеки постійно поповнювали новими краєзнавчими матеріалами теки та картотеки з історії Поділля, міст і сіл Хмельницької області, міста Кам’янця-Подільського, про видатних людей Хмельниччини,картотеки, що розкривають зміст часописів:"Літературне Поділля", "Подільські губернські відомості"і "Подільські єпархіальні відомості". У звітному році значна увага приділялась формуванню і наповненню Зведеного краєзнавчого каталогу (ЗвКК) бібліотеки. Продовжувалася робота зі створення краєзнавчого рубрикатора, який включено до програми "УФД. Бібліотека". До електронного ЗвКК за звітний рік введено 2496 назв статей краєзнавчого характеру, до БД "Наукові праці викладачів університету"- 3726 (книг – 1317, статей періодики – 35, статей з наукових збірників – 2374).
НБ ПДАТУ Систематизація нових надходжень здійснювалась відповідно до таблиць УДК (К., 2000); ББК (М., 1984), доповнень та виправлень до них. Використовувались також "Отраслевые рабочие таблицы УДК по сельскому хозяйству и смежным отраслям"(М., 1985). Здійснено аналітичні описи усіх періодичних видань та наукових збірників. АПП поповнився новими предметними рубриками. Алфавітний каталог в поточному році поповнився на 436 карток, а систематичний – на 445. В процесі редагування систематичного каталогу опрацьовано 3659 карток. Усього систематичний каталог складається з 139576 карток. На протязі звітного року проводилась робота з постійними картотеками:
- "книгозабезпеченість навчальною літературою";
- періодичних видань;
- "Нові надходження літератури";
- навчальних програм;
- алфавітно-предметний покажчик;
- документообміну;
- іноземних видань;
- картотека дисертацій.
За рік в ЕК введено 2981бібліографічних записів.
НБ ХНУ Протягом року в бібліотеці велися 3 каталоги: Алфавітний службовий, Нумераційний ДСТУ, Електронний каталог (ЕК). Карткові каталоги поповнювалися новими надходженнями. За рік в Алфавітний службовий каталог додано 1064 карток, відредаговано 42 картки, вилучено – 604. В ЕК введено 19736 назв видань усіх видів, враховуючи статті та періодичні видання та відредаговано 34719 записів. Згідно актів на списані документи проставлялись відмітки в Алфавітному службовому та електронному каталогах. Всього опрацьовано 11 актів, відмічено в інвентарних книгах та АСК 7691 списаних примірників. Тематичний рубрикатор за звітний період поповнився на 1456 нових записів. За рік новим документам присвоєно 13732 тематичні рубрики до бібопису документів. Здійснювалася поточна редакція рубрик тематичного каталога на відповідність тематичних рубрик та навчальних дисциплін змісту документа. Всього відредаговано34719 рубрик. На 1.01.2016 року тематичний рубрикатор налічує 68309 рубрик. Продовжувалася робота зі сканування змісту наукових та навчальних видань для популяризації нових надходжень на Web-сайті НБ. Відскановано 671 сторінка зміста та 260 анотацій. На замовлення користувачів бібліотеки визначено шифр 300 статей, за таблицями УДК заіндексовано 1177 документів та ББК - 38 документів. ДПА систематизатора удосконавлювався шляхом поповнення електронного варіанту АПП. За звітний період введено 663рубрики. На початок 2016 року БДнараховує91390 рубрик. Здійснювалася редакція бібліографічного опису документів БД авторефератів та дисертацій у відповідності з вимогами ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 та ДСТУ 3582:2013. Всього в БД відредаговано 858 записів.
Науково-дослідна та науково-методична робота.
Підвищення кваліфікації
Метою науково-методичної роботи бібліотек ВЗО Хмельницької області є забезпечення всіх напрямів, форм, методів бібліотечної роботи відповідними рішеннями і рекомендаціями, впровадження інноваційних змін, підвищення кваліфікації працівників, розвиток творчого мислення і професіоналізму бібліотекарів. Працівники книгозбірень методичного об’єднання брали активну участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Університетські бібліотеки у сучасному інформаційному просторі"(м. Кам’янець-Подільський", семінару-наради "Еволюційний поступ бібліотек ВНЗ у світлі модернізації вищої освіти"(м. Київ), Всеукраїнської науково-практичної конференції "Бібліотеки ВНЗ України у процесі імплементації Закону України "Про вищу освіту" та інформатизації суспільства" (м. Івано-Франківськ).
Бібліотеками методичного об'єднання області за звітний рік проведена робота:
Бібліотека ХГПА Наукова діяльність бібліотеки реалізувалась шляхом:
- бібліографування творчого доробку працівників академії, укладання та видання бібліографічних покажчиків;
- участі в наукових конференціях, семінарах, презентаціях;
- соціологічних досліджень думки користувачів та бібліотечних працівників;
- аналізування діяльності підрозділів бібліотеки та окремих процесів;
- реферування наукового видання "Педагогічний дискурс".
Впродовж року для фахівців книгозбірні проводились огляди спеціальних видань з бібліотечної справи, бібліографічних покажчиків, надходжень художньої та навчальної літератури. Працівниками вивчались регламентуючі документи, посадові інструкції. Надавалась допомога лаборантам кафедр академії з питань організації бібліотечної роботи. Директор бібліотеки Дитинник Л.В. брала участь у роботі:
- Всеукраїнської науково-практичної конференції "Десяті педагогічні читання пам'яті М.М. Дарманського. Розвиток системи освіти України в умовах євроінтеграційних процесів: здобутки і перспективи" (14 квітня).
- Всеукраїнської науково-практичної конференції "Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі" (23 квітня).
- Науково-практичної конференції "Духовні витоки Поділля: науковці в історії краю" (24 квітня).
Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників:
№ п/п |
Назва |
Час проведення |
1 |
Заняття для молодих фахівців у професійному, загальнокультурному напрямках. |
щомісячно |
2 |
Бібліотечне обслуговування та потреби ВНЗ в сучасних умовах. |
лютий |
3 |
Бібліотека сьогодні: погляд фахівця. Творча дискусія |
квітень |
4 |
Огранізація бібліотечних фондів: нові підходи. |
вересень |
5 |
Використання Інтернету в діяльності бібліотеки. Технології Веб 2.0 для бібліотек. |
жовтень |
6 |
Організаційне обговорення виконання плану роботи бібліотеки на 2015 рік. |
листопад |
НБ ХУУП Продовжувалось навчання працівників бібліотеки комп’ютерної грамотності та пошуку в Інтернет мережі. Проведено для фахівців бібліотеки навчальний семінар "Інтернет-технології в бібліотечній практиці ХУУП". Впродовж року працівники підвищували свій професійний рівень шляхом перегляду фахової періодики. Бібліотека ХКТЕІ На основі законодавчих та нормативно-правових документів створювалась необхідна регламентуюча документація (інструкції з автоматизованої видачі літератури, положення веб-сайт бібліотеки, автоматизований облік нових надходжень та ін.). В рамках підвищення кваліфікації працівників бібліотеки:
- вивчали передовий досвід вітчизняних та зарубіжних бібліотек;
- систематично проводили огляди фахової літератури;
- підвищували фаховий рівень шляхом самоосвіти.
На базі НБ ХНУ проведено заняття з підвищення кваліфікації для працівників бібліотеки Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту
№ з/п |
Тематичні напрямки занять |
Кількість годин |
1. |
Ознайомлення з новітніми інформаційними технологіями та АБІС, які використовуються в роботі структурних підрозділів НБ ХНУ |
2 |
2. |
Наукова робота бібліотеки:
- Бібліографування творчого доробку науковців навчального закладу;
- Створення метабібліографічних ресурсів;
- Інституційний репозитарій та індекс наукового цитування.
|
6 |
3. |
Використання новітніх інформаційних технологій в роботі бібліотеки:
- Веб-сайт бібліотеки як інструмент бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів;
- Створення віртуальної довідкової служби;
- Технології веб 2.0 для бібліотек;
- Хмарні технології: практичні аспекти.
|
8 |
4. |
Формування фонду наукової бібліотеки:
- Вивчення інформаційних запитів за допомогою програмних продуктів;
- Пошук нових джерел комплектування;
- Формування фонду електронних ресурсів, забезпечення доступу до електронної бібліотеки.
|
6 |
5. |
Просвітницька робота:
- Форми та методи проведення масових заходів;
- Технологія створення віртуальних виставок;
- Рекламна діяльність бібліотеки.
|
6 |
Всього: |
28 |
Бібліотека КПНУ На базі бібліотеки проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі", на якій активну участь брали працівники бібліотеки. Науково-дослідна робота бібліотекиздійснювалася за напрямками:
- Удосконалення процесу формування і використання електронного інформаційного ресурсу;
- Удосконалення форм і методів бібліографічного інформування користувачів.
Впродовж року в рамках науково-методичної роботи проведено: - 2 бібліотечні ради:
1. Стан та заходи з посилення електронного бібліотечного ресурсу. Про затвердження "Правил списання документів з бібліотечного фонду". 2. Стан формування та наповнення інституційного репозитарію університету. - 3 методичних ради бібліотеки: 1. Про внесення змін до методичних рекомендацій "Правила списання документів з бібліотечного фонду" 2. Про затвердження методичних рекомендацій "Користування віртуальною довідковою службою". 3. Затвердження методичних рекомендацій "Завантаження повнотекстового документу в базу даних".
- 7 координаційних нарад:
- Підсумки роботи бібліотеки університету за 2014 рік.
Підсумки акції "Подаруй бібліотеці книгу!". Про план роботи бібліотеки на 2015 рік.
- Підготовка до проведення науково-практичної конференції "Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі" та засідання обласного методичного центру бібліотек ВНЗ.
Підготовка до відзначення 70-річчя Перемоги.
- Про роботу читального залу факультету КСПП з інформаційного забезпечення навчального процесу.
Стан обліку документовидачі і користувачів у ЦА і абонементі історичного факультету.
- Підсумки виконання планових показників підрозділами бібліотеки в І півріччі 2015 р.
- Готовність структурних підрозділів бібліотеки до нового навчального року.
Про основні заходи бібліотеки в І семестрі 2015-2016 навчального року.
- Про роботу читального залу природничого факультету з інформаційного забезпечення навчального процесу .
- Про виконання підрозділами бібліотеки планових заходів з висвітлення євроінтеграції України.
- 2 засідання Школи передового бібліотечного досвіду з проблем наукового дослідництва:
- Огляд фахових періодичних видань.
- 2 заняття Школи молодого бібліотекаря:
- Аналітичний опис документа: скорочення слів.
В науковому збірнику Наукові праці Кам'янець-Подільського університету імені Івана Огієнка . - Кам'янець-Подільський : КПНУ, 2015. - 396c. - (Бібліотекознавство. Книгознавство ; Вип.4). опубліковано статті:
- Бабій Л.М. Віртуальна книжкова виставка: новітня форма наочної популяризації літератури.
- Гайшук Г.В. Лауреати Премії імені Й.І. Токаря.
- Кантлін С.О. Інституційний репозитарій Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
- Климчук Л. В. Внесок Кам’янець – Подільського технікуму політосвіти в становлення бібліотечної освіти на Хмельниччині у перші повоєнні роки
- Клімчук Т.П. Масово – просвітницька робота в читальному залі природничого факультету Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
- Крик Н.В. Історія створення та діяльності абонементу історичного факультету наукової бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка (1989–2014 рр.).
- Лавренюк В.В., Богачик О.В. Читальний зал електронної бібліотеки як інформаційний електронний центр Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
- Литвиненко О.В. О.М. Маслова – видатна постать у галузі краєзнавчої та регіональної бібліографії.
- Опря Т.М. Інформаційно-бібліографічна діяльність наукової бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: традиції та інновації.
- Пархоменко В.М. Шевченкіана М. Ф. Комарова. До 170-річчя від дня народження.
- Прокопчук В.С. Відданість улюбленій справі (Опря Т.М.)
- Прокопчук В.С. Колективний доробок подільських краєзнавців (за матеріалами чотирнадцяти подільських історико-краєзнавчих конференцій) (1965 – 2014 рр.).
- Прокопчук В.С., Кантлін С.О. Йосип Іванович Токар: на фронтах воєнному та бібліотечному.
- Райхель А.В. Інформаційно-бібліографічне інформування користувачів засобами Інтернет-ресурсів.
- Резнічук Л.В. Моніторинг процесу обслуговування користувачів бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
- Сологуб Т.В. Автоматизована книговидача в читальному залі та абонементі педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: досвід, перспективи.
- Шевчук В.А. Індивідуальна робота з читачем – запорука успішної роботи бібліотекаря.
- Скоропад Н.Я. Формування інформаційної культури користувачів абонементу мистецької літератури.
- Климчук Л. В. Внесок Кам’янець – Подільського технікуму політосвіти в становлення бібліотечної освіти на Хмельниччині у перші повоєнні роки
- Грінішина І.І. "Кобзар" Тараса Шевченка у фондах бібліотеки К-ПНУ ім. І. Огієнка.
- Кушнір І.І. Фундаментальна бібліотека Кам’янець – Подільського державного українського університету у спогадах її творців.
- Крючкова Н.Д. Релігійна преса ХІХ – ХХ ст. у фонді рідкісних видань бібліотеки К-ПНУ ім. І. Огієнка.
НБ ПДАТУ З метою підвищення кваліфікації молодих працівників НБ ПДАТУ щомісячно проводяться заняття в "Школі молодого бібліотекаря". Обов’язковим для усіх бібліотекарів є ознайомлення з новинами бібліотекознавства, досягненнями вітчизняних та зарубіжних колег і проведення оглядів фахових видань: "Бібліотечна планета", "Бібліотечний вісник" та "Бібліотечний форум України". Щомісяця проводились виробничі наради з працівниками бібліотеки. Підготовлено та надруковано на сторінках газет ПДАТУ "Вісник університету" та "Інженер" статті про роботу бібліотеки та методичного територіального об’єднання. Масові заходи бібліотеки висвітлювались у міських газетах "Кам’янецький-Подільський вісник", "Подолянин". НБ ПДАТУ, як головна бібліотека територіального об’єднання сільськогосподарських бібліотек Хмельницької області, підготувала та провела:
- Науково-практичний семінар "Бібліотека навчального закладу – центр формування молодої особистості".
- Дні відкритих дверей "Ти мудрість всіх віків, хранителька добра".
- Історично-краєзнавчий лекторій.
- Методичні консультації.
- Інструктивно-методичні наради.
- Стажування бібліотечних працівників.
Масові заходи, які проводила бібліотека відвідували працівники бібліотек-членів методичного об’єднання сільськогосподарських книгозбірень. При проведені Дня кафедри, Дня спеціаліста, Дня інформації, Дня бібліографії активну участь брали завідувачі бібліотек методичного об’єднання. Бібліотекам об'єднання надсилались методичні розробки виставок. Щомісяця відбувались засідання методологічного семінару, проводились огляди фахових журналів. При роботі з бібліотеками методичного об’єднання незадовільно позначається відсутність у НБ ПДАТУ методиста. Впродовж року працівниками бібліотеки проводились вивчення та аналізи читацьких запитів. Систематично аналізувались окремі розділи книжкового фонду з метою вивчення ступеня його використання. НБ ХНУ У звітному році науково-методична діяльність бібліотеки спрямовувалась на розвиток наукових основ бібліотечно-бібліографічної діяльності книгозбірні; дослідження історії бібліотечної справи на Поділлі та організації методичного забезпечення бібліотечних процесів; організацію реклами бібліотеки та формування позитивного іміджу установи. Наукова робота. Наукова робота книгозбірні впродовж року здійснювалась за напрямками:
- оптимізація ресурсів бібліотеки університету;
- дослідження історії бібліотек Хмельницької області.
За результатами наукового дослідження здійснено захист дисертації за темою "Становлення і розвиток бібліотечної справи на Поділлі наприкінці ХІХ — початку ХХ століття". Опубліковано праці:
- Айвазян Е. Становление и развитие церковных библиотек Подольской губернии в середине ХІХ – начале ХХ вв. [Электронный ресурс] / Е. Айвазян // Кітап патшалы?ы=[Царство книги] : [метод., науч.-познават. журн.] / Нац. академ. б-ка Респ. Казахстан. – Астана, 2014. – № 3. – С. 58-61. – Режим доступа к журн.:http://10let.nabrk.kz/2014_3.pdf
- Айвазян О. Б. Історія бібліотек Подільської губернії у працях дослідників та краєзнавців / О. Б. Айвазян // Wschodnirocznikhumanistyczny. – 2014. – Т. X. – S. 331– 339.
У бібліотеці успішно проводилася робота в рамках нових та вже діючих проектів:
- "Бібліотека – центр науково-інформаційних ресурсів";
- Національно-патріотичного виховання студентської молоді "Ти – одна й неподільна, Україно моя вільна";
- Просвітницького проекту "Здоров’я молоді – здоров’я нації";
- Популяризації книги, читання і розвитку читацької культури студентської молоді університету;
- "Репозитарій наукових праць викладачів університету";
- "Зведений електронний каталог бібліотек Хмельницької області";
- "Програми ретроспективного вводу фонду ВЗФ в електронний каталог".
У звітному році працівники бібліотеки брали участь у проведенні наукових конференцій, семінарів та інших заходів, зокрема:
- Презентації проекту "Електронне урядування" (м. Хмельницький, ОУНБ ім. М. Островського, 17 березня);
- Розширеному засіданні правління Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України" (ХОУНБ ім. М. Островського, 16 грудня);
- Науково-практичному семінарі директорів бібліотек "Бібліотека в сучасному соціумі" (м. Хмельницький, 17 грудня);
- Всеукраїнському вебінарі "Виховуємо громадянина – патріота України" (26 листопада).
Здійснено відрядження на:
- Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному суспільстві" (м.Кам’янець-Подільський, 23 березня);
- Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Бібліотеки ВНЗ України у процесі імплементації Закону України "Про вищу освіту" та інформатизації суспільства" (м. Івано-Франківськ, 16-19 червня);
- Семінар-нараду "Еволюційний поступ бібліотек ВНЗ у світлі модернізації вищої освіти" (м. Київ, 15-16 жовтня);
- Звітно-виборну конференцію УБА "Розбудова громадського суспільства: місія Української бібліотечної асоціації" (м. Київ, 18-19 листопада).
Працівниками бібліотеки ХНУ підготовлені та прочитані доповіді:
- Електронна бібліотечна система: проблеми обліку – Айвазян О.Б.
- Хмельницьке методичне об’єднання: проблеми та досвід роботи – Айвазян О.Б.
- Наукова робота бібліотеки як засіб якісного забезпечення освітнього та наукового процесів університету – Айвазян О.Б.
- Створення електронного алфавітно-предметного покажчика в бібліотеці Хмельницького національного університету – Луцюк С.В.
- Книгозабезпеченість навчальних дисциплін як основа комплектування бібліотечних фондів ВНЗ – Фоміних В.В.
- Краєзнавча діяльність у науковій бібліотеці Хмельницького національного університету – Шинкарук В.Ю.
Загалом фахівцями бібліотеки опубліковано 15 статей: 8 у фахових виданнях та 7 в інформаційному бюлетені "Бібліотека в освітньому просторі",а також 5 публікацій про бібліотеку в газеті "Університет" та місцевих ЗМІ. Працівниками інформаційно-бібліографічного відділу створено 3 покажчики:
- Нижник Віктор Михайлович [Електронний ресурс] : біобібліогр. покажч. / уклад. О. М. Бичко. – Текст. дані. – Хмельницький, 2015. – Режим доступу : http://lib.khnu.km.ua/inf_res/bibliogr/sienes/Nyjnyk.html#pub_ . – Назва з екрану.
Покажчик складається з 10 розділів та 226 джерел. Електронна версія покажчика представлена на сайті бібліотеки в БД "Бібліографія праць вчених університету".
- Публiкацiї викладачiв унiверситету за 2013 рiк [Електронний ресурс] : бiблiогр. покажч. / уклад. О. М. Бичко. - Текст. данi. - Хмельницький, 2015. - Режим доступу : http://lib.khnu.km.ua/infires/bibliogr/dor/2013.htm. - Назва з екрану.
Покажчик містить 1883 джерела та додаток до бібліографічного покажчика "Публікації викладачів університету за 2012 рік" (195 джерел). 463 публікації містять пряме гіпертекстове посилання на повнотекстову версію. Електронна версія покажчика представлена на сайті бібліотеки в БД "Публікації викладачів".
- Професори Хмельницького національного університету [Електронний ресурс] : біобібліогр. покажч. Вип. 1 / за ред. канд. іст. наук О. Б. Айвазян ; уклад.: О. М. Бичко, О. М. Великосельська, О. О. Мацей, С. А. Молчанова, О. С. Нечипорук. – Хмельницький : ХНУ, 2015. – Режим доступу: http://lib.khnu.km.ua/ . – Назва з екрана.
Перший випуск складається з35 розділів. Електронна версія покажчика представлена на сайті бібліотеки. Загальна кількість джерел (1649).
Продовжувалася робота над створенням покажчика "Публікації викладачів університету за 2014 рік".
Для створення електронних бібліографічних покажчиків використовуються гіпертекстові технології. Працівниками науково-методичного відділу підготовлено та видано 2 номери інформаційного бюлетеня "Бібліотека в освітньому просторі":
- Бібліотека в освітньому просторі [Текст] : інформ. бюл. №19 : Національно-патріотичне виховання в бібліотеках вищих закладів освіти / гол. ред. О.Б. Айвазян; редкол.: О.О.Мацей, С.А. Молчанова, О.О. Костюк. – Хмельницький : ХНУ, 2015. –72с.
- Бібліотека в освітньому просторі [Текст] : інформ. бюл. №20 : Морально-психологічний клімат у колективі книгозбірні ВНЗ / гол. ред. О.Б. Айвазян; редкол.: О.О.Мацей, С.А. Молчанова, О.О. Костюк. – Хмельницький : ХНУ, 2015. – 68 с.
Загалом бібліотекою у 2015 році підготовлено 7 видань.
Аналізи діяльності. Соціологічні дослідження У 2015 році в бібліотеці широко застосовувалися статистичні, порівняльні та інші аналізи діяльності, підготовлені як за окремими напрямками роботи, так і окремими підрозділами. 27 жовтня комісією у складі директора наукової бібліотеки Айвазян О.Б., завідувачів відділів: Мацей О.О., Фоміних В.В., Панасюк Т.Г., Драчук Р.В., Кострова Ю.В. здійснено планове експертно-діагностичне обстеження роботи інформаційно-бібліографічного відділу наукової бібліотеки. Для проведення дослідження розроблена та затверджена на засіданні методичної ради (№3 від 20.05.2015р.) методика обстеження. Зроблений детальний аналіз діяльності відділу, надані рекомендації затверджені на засіданні методичної ради (№4 від 22.12.2015 року). В рамках проекту національно-патріотичного виховання студентської молоді університету "Ти – одна й неподільна, Україно моя вільна" проведено анкетування студентів "Якщо ти патріот…". Анкетування проводилося традиційно — за допомогою роздрукованих бланків анкет та через веб-сайт бібліотеки. За результатами проведеного анкетування опубліковано статтю в журналі "Бібліотечний форум: історія, теорія та практика". – 2015. - №1. Крім того за звітний період здійснено18 аналізів діяльності. Серед них:
- Аналіз вивчення фонду розділу 687 "Швейна промисловість" / Мельник Т.Б.
- Аналіз міжбібліотечної кооперації НБ з бібліотеками –партнерами з обміну аналітичними записами періодичних видань станом на 1.02.2015 року / Бичко О.М.
- Аналіз виконання рішень методичних рад, проведених у 2010 – 2014 роках / Мацей О.О.
- Аналіз присутності інформації про науковців ХНУ в мережі Інтернет, зокрема Вікіпедії / Великосельська О.М.
- Аналіз темпів збору та якості наданого матеріалу до біобібліографічного покажчика "Професори ХНУ" / Мацей О.О.
- Аналіз проведення інвентаризації фонду навчальних абонементів / Драчук Р.В.
- Аналіз якісного складу краєзнавчого фонду / Драчук Р.В.
- Аналіз якісного та кількісного складу фонду рідкісних та цінних видань / Драчук Р.В.
- Підсумки ре каталогізації фонду ВЗФ / Драчук Р.В.
- Аналіз книго забезпеченості нових навчальних дисциплін за напрямками підготовки спеціальностей університету / Фоміних В.В.
- Статистичний аналіз анкетного опитування "Якщо ти патріот" / Молчанова С.А.
На виконання запиту проректора з наукової роботи підготовлено:
- відомості щодо поліпшення рівня інформаційного забезпечення наукової діяльності, доступу до електронних колекцій наукової періодики та БД провідних наукових видавництв світу;
- статистичні данні станом на 01.01.2015 "Статистика документів, які розміщені в репозитарії ХНУ"(за винятком зібрань:Наукові журнали та збірники Хмельницького національного університету, Наукова бібліотека), де подано зведені дані самоархівування та передачі документів до НБ.
Підготовлено та надано в музей університету узагальнюючу інформацію про діяльність бібліотеки за 13 років (2003 — 2015 рр.) для підготовки видання з історії університету.
На прохання І.І. Хемчян, завідувача відділу наукового і прикладного бібліотекознавства ДНПБ України ім. В.О.Сухомлинського підготовлено та надіслано звіт про роботу бібліотеки за 2014 рік за спеціально запропонованими таблицями.
Науково-методична робота
Важливим напрямком науково-методичноїдіяльності є постійне удосконалення роботи книгозбірні з урахуванням попереднього досвіду впровадження інновацій, удосконалення технологічних процесів складання організаційно-технологічної документації. Щоквартально відбувались засідання методичної ради, до складу якої входять адміністрація та керівники структурних підрозділів бібліотеки. Впродовж звітного року підготовлено та проведено 4 методичні ради, на яких розглядались питання про:
- Затвердження нової та відредагованої інструктивно-регламентуючої документації, створеної бібліотекою.
- Затвердження бланку анкети "Якщо ти патріот…"
- Затвердження плану роботи бібліотеки на 2015 рік з усіма доповненнями та додатками.
- Затвердження графіку проведення занять з підвищення кваліфікації працівників НБ ХНУ на 2015 рік.
- Затвердження тематики інформаційного бюлетеня "Бібліотека в освітньому просторі" на 2016 рік.
- Затвердження програми та графіка підвищення кваліфікації працівників бібліотеки Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту на базі НБ ХНУ.
- Хід підготовки до проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції "Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі" (квітень, 2015р.).
- Робота інформаційно-бібліографічного відділу (за результатами експертно-діагностичного обстеження).
- Започаткування рубрики "Фахівцю на замітку" на сайті бібліотеки в розділі "Методичне об’єднання".
- Обговорення "Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року "Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України".
- Підготовка до науково-практичної конференції "Просвітницька діяльність бібліотек вищої школи: проблеми, пошук, перспективи" (на базі НБ ПДАТУ, 2016р.).
- Робота структурних підрозділів з напряму організації фонду рідкісних та цінних видань; фонду краєзнавчих документів.
Підготовлено та проведено засідання Комісії з каталогізації,на якому розглядались питання щодо:
- впорядкування поля "вид документів" в "Електронному каталозі" (програма УФД. Бібліотека);
- змін у заповненні поля "Режим доступу" в бібліографічному описі електронних документів.
Регламентуюча документація За рік розроблено, відредаговано та затверджено на засіданнях методичної ради 9 регламентуючих роботу бібліотеки документів, з них:
- положення — 2
- інструкції — 3
- методика — 1
- проекти — 3
Всього нових регламентуючих документів — 6; відредагованих - 3
Робота обласного методичного об’єднання На основі звітів про роботу бібліотек ВЗО Хмельницького методичного об'єднання за 2015 рік проведено аналіз діяльності книгозбірень та розроблено план роботи бібліотек об'єднання на 2016 рік. В рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції "Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі" проведено засідання директорів бібліотек, на якому обговорювались плани роботи книгозбірень на 2016 рік та інші поточні питання. Для бібліотек-членів обласного методичного об'єднання на сайті НБ започатковано рубрику "Фахівцю на замітку" , яка наповнюється цікавими в фаховому плані матеріалами, що сприятимуть підвищенню кваліфікації працівників та їх творчому й професійному зростанню. Про започаткування нової рубрики та розміщений в ній матеріал електронною поштою повідомлено всі бібліотеки об'єднання. Проведено заняття з підвищення кваліфікації для працівників бібліотеки Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту (всього 26 теоретичних та практичних занять, 28 годин). 21 травня на запрошення адміністрації Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту директор бібліотеки Айвазян О.Б. брала участь у засіданні атестаційної комісії щодо атестації працівників бібліотеки ХКТЕІ. В рамках проекту "Зведений електронний каталог бібліотек Хмельницької області" оброблено та додано в БД бібліографічні описи:
- бібліотека Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії — 828 записів;
- бібліотека Хмельницького торговельно-економічного інституту — 252 записів (після конвертації файлу формату "txt" в формат "xml");
- бібліотека Кам’янець-Подільского національного університету ім. І.Огієнка – 6224записів;
- наукова бібліотека Хмельницького національного університету —2199 записів;
- Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва — 6361 записів;
- Хмельницька міська централізована бібліотечна система — 497 записів;
- Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка — 28501 записів.
Загалом БД "Зведений електронний каталог бібліотек Хмельницької області" збільшилася на 44862 записи та станом на 1.01.2016 року містить 320791 записів. Провідним аспектом діяльності науково-методичного відділу залишається консультативна допомога бібліотекам методичного об’єднання. Впродовж року надавались консультації керівникам бібліотек ВЗО, провідним фахівцям з питань:
- Облік електронної книговидачі, нормативні документи, якими керуються бібліотеки при статистичному обліку традиційної та електронної книговидачі.
- Організація системи підвищення кваліфікації працівників в бібліотеці. Державна система підвищення кваліфікації.
- Організація праці бібліотекарів при інтенсивному наповненні інституційного депозитарію.
- Отримання книг в дарунок та їх оприбуткування.
- Облік періодичних видань за допомогою програми "УФД. Бібліотека".
- Переоблік періодичних видань в бібліотеці відповідно до Інструкції Міністерства фінансів України.
- Списання періодичних видань відповідно до чинних державних нормативних документів.
- Технологія формування фонду електронних документів.
- Формування власних електронних баз даних.
- Створення інституційного депозитарію. Методичні рекомендації зі створення інституційного депозитарію.
- Організація віртуальної довідкової служби в бібліотеці.
- Головні напрямки висвітлення роботи у текстовому Звіті та Плані бібліотеки
- Робота з обмінним фондом.
- Міжбібліотечний обмін електронними ресурсами.
Бібліотекам об'єднання надсилались інформаційні листи та документи.
Робота з іншими бібліотеками За рік бібліотеку відвідали 18 делегацій представників бібліотек, навчальних закладів. Для них організовувались екскурсії бібліотекою, в ході яких надавались індивідуальні довідки та консультації для:
- Бібліотеки Полтавського кооперативного технікуму;
- Бібліотеки ДВНЗ "Криворізький національний університет";
- Бібліотеки Наддвірнянського коледжу національного транспортного університету;
- НБ Черкаського НУ ім. Б.Хмельницького;
- НБ Рівненського державного гуманітарного університету;
- Бібліотеки Хмельницької національної академії державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького;
- Бібліотеки Хмельницького політехнічного коледжу;
- Фахівців Хмельницької обласної дитячої бібліотеки імені. Т.Г. Шевченка;
- Провідних спеціалістів Хмельницької міської центральної бібліотеки;
- Головних фахівців Хмельницької обласної юнацької бібліотеки;
- Бібліотеки Хмельницького медичного коледжу;
- Вчителів та бібліотекарів загальноосвітніх шкіл Хмельницької області;
- Вчителів біології та екології шкіл Хмельницької області;
- Бібліотеки професійно-технічного училища №24;
- Бібліотеки університету Україна;
- Бібліотеки Хмельницького інституту імені Митрополита Київського i Всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Володимира МАУП;
- Навчальних закладів культури:
- Викладачів та студентів Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв.
Робота з кадрами. Підвищення кваліфікації На початок року в бібліотеці налічується 80,9 % фахівців з вищою освітою - в тому числі з бібліотечною – 38,1 %. Разом із середньою спеціальною освітою кількість бібліотечних фахівців становить 57,1 %. Навчаються заочно 2 працівника. В НБ проводилась значна робота з підвищення кваліфікації працівників бібліотеки, в основі якої є система безперервної інформаційно-бібліотечної освіти як цілеспрямованого процесу підготовки і підвищення рівня кваліфікації працівників.
Комплексні форми підвищення кваліфікації в бібліотеці:
1.1. "Школа бібліотечного маркетингу та менеджменту" – підготовлена та проведена консультація:
- Нове в бібліотечній діяльності: проект стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року "Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України"
1.2. Заняття в системі "Бібліотечні уроки" (бібліотечні консультації):
- Нова бібліотечна термінологія сьогодення
- Державний університет імені Шимона Шимовича в м. Замость (Польща) та його бібліотека
1.3. Інформаційні огляди:
- Бібліофреш періодичних видань з питань педагогіки та вищої школи.
- Бібліомікс "Новинки в бібліотечній діяльності світу
1.4. Звіт про відрядження "На поклон до Великого Кобзаря" 1.5. Тематичне відео заняття "Цивільний захист: знати, щоб вижити" Підвищення загальноосвітнього та культурного рівня шляхом підготовки та проведення працівниками тематичних оглядів. Проведено 14 тематичних оглядів:
- Хмельницький – подорож у минуле
- Соціальне забезпечення бібліотекарів. Пенсійна реформа: недержавне пенсійне страхування
- Едіт Піаф
- "Я мріяла, що мене почують…" - Квітка Цісик
- Дмитро Гнатюк – лицар українського співу
- Європейська культура спілкування
- "Тої слави козацької повік не забудем…"
- Добро починається з тебе. Волонтерський рух в Україні
- Вишиванка – душа українського народу
- "Бібліотекарі, ви обрані Богами мостом духовним бути між віками"
- Політ у безсмертя Антуана де Сент-Екзюпері
- Історія перших університетів та студентства
- Туристичними шляхами Хмельниччини: "Краса України - Поділля"
- Максим Тадейович Рильський – український поет, перекладач, громадський діяч
Усього проведено 42заняття у структурних підрозділах, 24 виробничі наради у підрозділах та 25 загально-бібліотечних занять. Самоосвіта:
- Відвідування Днів інформації, що проводяться в бібліотеці;
- Знайомство з новинками літератури, які надходять у фонд;
- Відвідування музеїв, виставок, поїздки історичними місцями України;
- Зустрічі з цікавими людьми;
- Здійснення науково-методичним відділом індивідуальних інформувань, які сприяють самоосвіті працівників. За рік проінформовано 108 разів.
Впровадження комп’ютерних технологій У звітному році загальна кількість ПК по бібліотеках ВЗО Хмельниччини становить 195, що на 1 більше ніж у попередньому році. Програмне забезпечення різне: бібліотека ХУУП – програма "Філін"; ХКТЕІ – пакет програм "Бібліограф"; КПНУ, ПДАТУ, ХНУ, ХГПА – "УФД. Бібліотека". Всі бібліотеки об’єднання використовують технології Wі-Fі.
Бібліотека ХГПА Загальний комп’ютерний парк бібліотеки становить 13 ПК (на 3 більше, ніж в минулому році), всі вони мають доступ до мережі Інтернет через технології Wі-Fі. До послуг користувачів – 5 ПК, 2 ксерокси, 1 сканер та 2 принтери.
НБ ХУУП У структурі бібліотеки функціонує відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення. Всього в бібліотеці 19 комп’ютерів, з них 8 - для роботи користувачів. 19 ПК під’єднанні до мережі Інтернет. В читальному залі користувачі мають змогу працювати з власною портативною комп’ютерною технікою, адже всі робочі місця обладнанні розетками. Впродовж року проводилась активна робота з популяризації бібліотеки, її ресурсів та послуг в соціальній мережі Facebook. Наявна в бібліотеці техніка використовувалась для створення ЕК книг та дисертацій, обліку фонду (програма "Філін"). На основі програми створювались щомісячні списки нових надходжень. Велась робота з формування електронної бібліотеки навчально-методичної літератури. Продовжувалась робота зі штрихкодування нових надходжень та конверсії фонду. Ведеться електронна база читачів бібліотеки.
Бібліотека ХКТЕІ У бібліотеці 35 ПК, усі вони під’єднанні до мережі Інтернет. До послуг користувачів 30 комп’ютерів. В бібліотеці автоматизовано процес обліку книговидачі. Весь фонд підручників штрихкодований, продовжувалась робота з рекаталогізації художньої літератури.
Бібліотека КПНУ Загальний парк комп’ютерної техніки бібліотеки нараховує 47 комп’ютерів 7 принтерів (4 з них багатофункціональні пристрої), 1 пристрій для ламінування, 1 принтер для друку штрих-етикеток та 14 сканерів зчитування штрих-коду. У 8-ми підрозділах процес обслуговування проводиться в автоматизованому режимі (абонемент фізико-математичного факультету, читальний зал-абонемент педагогічного факультету, абонемент мистецької літератури, читальний зал економічного факультетів та інформаційно-бібліографічний відділ також читальні зали №1, №2, абонемент історичного факультету). Впродовж року продовжувався друк та обклеювання нових надходжень літератури штрих-кодовими етикетками. За рік виготовлено 13000 етикеток (на 3000 більше, ніж торік). Робота бібліотеки з питань комп’ютеризації та автоматизації велась за напрямками:
- Організація і проведення практичних занять для працівників бібліотеки з вивчення техніки та роботі з програмою "УФД. Бібліотека".
- Організація, технічна та програмна підтримка, інформаційне наповнення сторінок веб-сайту бібліотеки, забезпечення роботи електронної пошти, виходу в Інтернет.
- Підтримка функціонування групи у соціальній мережі "Вконтакті".
- Редагування БД "Читачі".
- Комп’ютерний набір та редагування видань, що готуються працівниками бібліотеки до друку.
- Поповнення бази даних "Інформаційні ресурси", яка розміщена на web-сайті бібліотеки.
- Створення краєзнавчого рубрикатора.
- Наповнення БД "Книгозабезпечення навчального процесу".
- Формування БД "Випускні кваліфікаційні роботи".
- Реєстрація нових надходжень в ЕК.
- Наповнення Зведеного електронного каталогу бібліотек ВНЗ Хмельницької області.
- Наповнення Зведеного електронного краєзнавчого каталогу бібліотеки.
Продовжувалась робота з наповнення бази даних "Рідкісні та цінні документи". Над переведенням алфавітного каталогу фонду відділу рідкісних видань в електронний вигляд працювали бібліотекарі та студенти-практиканти. Обсяг власних електронних баз даних становить 503019 записів.
НБ ПДАТУ Продовжували працювати з існуючими базами даних, а також активно наповнювали їх новою інформацією. Студенти університету активно користувались доступом до мережі Інтернет через комп’ютери, які знаходяться в читальних залах наукової бібліотеки. Приділялась велика увага консультуванню студентів щодо роботи з комп’ютерами. Комп’ютерний парк бібліотеки зменшився на 1і становить - 18 ПК. Всі комп’ютери мають вільний доступ до Інтернету. Негативно позначається на роботі бібліотеки те, що впродовж останніх років не виділяються кошти для удосконалення технологічного забезпечення, розробки засобів використання веб-технологій, упровадження новітніх інформаційних технологій. На разі бібліотека не має спеціального програмного забезпечення та веб-сайту. Власними силами здійснювалась технічна підтримка і поточний ремонт комп’ютерів (у бібліотеці немає фахівця з комп’ютерних технологій). Ремонт і технічний огляд комп’ютерів проводився за власний кошт співробітників книгозбірні.
НБ ХНУ Адміністрування Web-сайту бібліотеки.
1.1. Створено:
3 нових розділи навігатора Інтернет-ресурсів за профілем університету. Існуючі розділи доповнено новими посиланнями. Всього на сайті розміщено 45 розділів навігатора Інтернет-ресурсів;
На сторінці "Методичне об’єднання" створено рубрику "Фахівцю на замітку".
1.2. Постійно адмініструвалися, велися, редагувалися та оновлювалися сторінки й розділи Web-сайту:
- "Інформаційно-пошукові системи";
- "Бібліотеки в Internet".
- "Наукові праці працівників бібліотеки ХНУ";
- "Вища школа";
- "Публікації про бібліотеку";
- "Публікації про університет";
- "Регламентуючі документи";
- "Публікації викладачів університету";
- "Радимо почитати";
- перелік тематичних виставок;
- перелік тем заходів;
- таблиці основних статистичних показників діяльності бібліотек ВЗО Хмельницького методичного об’єднання;
- періодичні видання (газети України, журнали України, журнали Росії);
- "Новини, події".
Проводилася робота з наповнення внутрішньої сторінки для бібліотекарів "Бібліотечна мозаїка". На яку виставлялися:
- накази, розпорядження та листи адміністрації університету. Всього 19 документів;
- графіки проведення занять з підвищення кваліфікації – 4;
- цікава інформація та посилання – 5;
- оновлювалася рубрика "Вітаємо іменинників!" - 12
Переведено у формат "htm" зміст нових надходжень та поєднано з бібліотечною системою посиланнями 228 книжок. Оновлено дизайн рубрик сторінки "Обласне методичне об’єднання".
Програмне забезпечення. 2.1. Адміністрування АБІС та баз даних:
- SQL Server 2005+ БД УФД/Бібліотека; створювалися резервні копії бази УФД/Бібліотека;
- Windows 2000 і Windows 2003 сервери, Linux-сервер, Web-сайт бібліотеки;
- 22 комп’ютерів для студентів та 40-ка робочих місць для бібліотекарів;
- баз даних:
- "Електронний каталог";
- "Бібліотечний фонд";
- "Читачі";
- "МБА";
- "Віртуальна довідка";
- "Регламентуючі документи";
- "Електронна бібліотека ХНУ";
- "Рішення методичних рад";
- "Зведений електронний каталог бібліотек Хмельницької області";
- "Інституційний репозитарій Хмельницького національного університету";
- автоматизованої інформаційної системи "Леонорм-інформ - Електронний каталог бібліографічних описів національних та міждержавних стандартів України", проводилось щомісячне оновлення.
- програм:
- "Реєстраційна картка користувача";
- "Управління персоналом"4
- "Облік довідково-бібліографічного обслуговування";
- "Книгозабезпеченість навчального процесу";
- "Поточна статистика";
- "Облік додаткових послуг";
- "Переоблік фонду бібліотеки ХНУ";
2.2. Використання наявних програмних та технічних засобів:
- Занесено дані про студентів І курсу 2015 року та аспірантів в БД "УФД.Бібліотека" - 932 записи;
- щомісяця проводилося зняття статистичних показників роботи бібліотеки;
- здійснено:
- оформлення 31 назви розгорнутих книжкових виставок; - пілготовку до друку два випускиінформаційного бюлетеня для бібліотек ВЗО "Бібліотека в освітньому просторі"; - корегування модуля "Електронний каталог" (некоректно виводився бібліографічний опис документів) "УФД.Бібліотека"; - розробку програми для обробки результатів анкетування "Якщо ти патріот"; - перевірку 135 документів в програмі "Антиплагіат"; - створення бази даних і програми для пошуку документів за УДК та за контекстом для відділу комплектуваннята наукової обробки документів. 2.3. Матеріально-технічна база бібліотеки. Проведено:
- технічне обслуговування наявної комп’ютерної та копіювальної техніки, касових апаратів;
- поточний ремонт технічних засобів;
- технічну підтримку 116 інформаційних та просвітницьких заходів бібліотеки, а також занять з підвищення кваліфікації;
- виготовлення читацьких карток (ламінування, штрих-коди) студентам І курсу 2015 р., стороннім користувачам, іншим категоріям користувачів - всього 932 шт.;
- виготовлення штрих-кодів для документів - 6500 та для читацьких карток — 932;
- виготовлення копій документів для користувачів та внутрішніх потреб бібліотеки;
- інвентаризацію всіх технічних засобів бібліотеки.
Наявність технічних засобів:
- сервери — 3;
- персональні комп'ютери — 60;
- нетбук — 1;
- принтери — 19;
- ксерокси — 4;
- БФП — 1;
- сканери — 6;
- сканери штрих-кодів — 23;
- телевізор THOMPSON — 1;
- відеомагнітофон THOMPSON — 1;
- музичний центр — 1;
- касові апарати — 3;
- проектор BENQ CP 220 — 1;
- DVD-програвач — 1;
- фотоапарат — 1;
- блоки безперервного живлення — 17;
- телефонні номери — 1.
Господарська робота Господарська робота спрямовувалась на поліпшення умов праці користувачів та працівників бібліотек. Впродовж року у книгозбірнях об’єднання проводились косметичні ремонти, підтримувалися в належному стані приміщення, меблі, техніка. Систематично проводились виробничі наради з господарських питань.В бібліотеціКПНУв приміщенні головного корпусу відремонтовано і передано для зберігання пасивного фонду центрального абонементу кімнату на горищі та відремонтовано опалення у читальному залі №1 й інформаційно-бібліографічному відділі. Ректором університету затверджено "Положення про огляд готовності підрозділів бібліотеки КПНУ ім. І.Огієнка до навчального року".
Додаток 1
Перелік книжкових виставок Абонементи навчальної літератури, наукової та художньої літератури
- Народні традиції в моделюванні одягу
- Економічний аналіз: історія та тенденції розвитку
- "Народ мій є! Народ мій завжди буде!..." (до 80-річчя від дня народження В.А. Симоненка)
- Охорона праці в Україні: нові вимоги
- Технологічні процеси виробництва взуття
- "Син Волинської землі" (110 років від дня народження Уласа Самчука)
- "Словоспів кохання" (до дня закоханих)
- Мистецтво спілкування
- ЇЇ величність — мода
- "Борітеся — поборете, вам Бог помагає" (до дня народження Великого Кобзаря)
- Яскравий світ художнього слова Л. Костенко (до 85-річчя з дня народження)
- Слово, напоєне світлом (до дня народження Олеся Гончара)
- "Моцарт українського вірша" (до 120-річчя з дня народження М.Рильського)
- "Поезія - безсмертний дотик до душі" (до Всесвітнього дня поезії)
- Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати
- "Здоров'я–це скарб, цінуй його" (до Всесвітнього дня здоров'я)
- "Еміль Золя – видатний французький письменник (1840-1902)"(до 175- річчя від дня народження)
- Україна у світовій економіці
- Теоретичні основи макро- та мікроекономіки
- Вірші з війни. Друга світова війна у творчості українських письменників (до Дня Перемоги)
- Менеджмент туристичної індустрії
- Інвестиційно-інноваційна діяльність: теорія, практика, досвід
- "Велика Франсуаза" (до 80-річчя з дня народження Ф. Саган)
- "Всіма силами за Україну" (135 років з дня народження В. Винниченка)
- Історія України – шлях боротьби і звитяг (до Дня Незалежності)
- Менеджмент і підприємницька діяльність
- Видатний новеліст (165 років від дня народження Гі де Мопассана)
- Вам, першокурсники!
- Фізичне виховання, спорт та фізична культура (до дня фізкультури і спорту)
- Корифей українського театру (до 170-річчя від дня народження І. Карпенка-Карого)
- Книги на всі часи (популяризація літератури різних епох)
- Культура рідної мови
- Міжнародний менеджмент
- Всевидюща совість: Борис Олійник (до 80-річчя від дня народження)
- Освіта в Україні: нові тенденції (до дня студента)
- Матеріалознавство та конструювання швейних виробів
- Марк Твен (180 років від дня народження)
- "…Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь" (до дня студента)
- Правова система України
- Держава. Право. Закон. (до Дня прав людини)
- "Із роду волелюбного, із коша козацького" (до 175-річчя від дня народження М.Старицького)
Читальні зали
- Український економіст світової слави М.І. Туган-Барановський (до 150 років від дня народження)
- Соборність України: від ідеї до сьогодення (до Дня Соборності України)
- Крути — смолоскип, запалений у незалежність (до Дня пам’яті героїв Крут)
- У ріднім слові цілий світ (до Міжнародного дня рідної мови)
- Наркоманія — шлях до безодні (до Міжнародного дня боротьби з наркоманією та наркобізнесом)
- Академік Євген Патон (до 145-річчя з дня народження)
- Сучасні маркетингові орієнтири
- Чарівне слово Кобзаря (до 175-річчя з дня виходу першої збірки "Кобзаря")
- Орієнтир — здоровий спосіб життя (до Всесвітнього дня здоров'я)
- Чорнобиль — жива рана землі моєї
- Нев'янучі барви української вишивки (до Всеукраїнського дня вишивки)
- Здоров'я або цигарка (до Всесвітнього дня без тютюну)
- Земле! Перемогу не забудь! (до 70-ї річниці Великої Перемоги)
- Новітні технології в легкій промисловості (до Дня працівників легкої промисловості)
- Конституційність — умова стабільності держави і суспільства
- Туризм і рекреація — галузь пріоритетна
- Україна — центр змін ХХІ століття (до Дня Незалежності України)
- Спортивні перемоги — перемоги здоров'я (до Дня фізкультури і спорту)
- Хмельниччина — рідний дивокрай (до Дня міста)
- Тої слави козацької повік не забудем (до Дня українського козацтва)
- Мова моя калинова (до Дня української писемності та мови)
- Майдан — тернистий шлях до свободи (до Дня Гідності і Свободи)
- День студента — свято молоді
- Про СНІД на повен голос (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом)
- Громадська безпека
- Життя віддане науці: до 80-річчя проф. В. Ройзмана
- Нам із Землею разом жити (до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища)
- Пам'ятати заради майбутнього (до 70-річчя завершення Другої світової війни)
- Хмельницький національний університет — шлях до визнання (до Дня університету)
- Служити Вітчизні вірою і правдою (до Дня захисника України)
- ЕКО — Хмельницький
- Хімія навколо нас
- Країнознавчий туризм
Інформаційно-бібліографічний відділ
- Її Величність — Книга (акція "Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу")
Науково-методичний відділ
- Видавнича діяльність наукової бібліотеки ХНУ
- Фахівцям на замітку
Віртуальні виставки:
- Думки творчий злет. Презентація художньо-публіцистичного альманаху Хмельницького національного університету. Вип.2 (до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка)
- Скорботна свічка пам'яті святої
- Презентація книг науковців Хмельницького національного університету за 2009-2011 роки
- Життєвий шлях і творчі висоти вченого (до 80-річчя від дня народження доктора технічних наук, професора Р.І.Сіліна)
- Презентація книг науковців ХНУ за 2009-2010 роки
- Ми мову називаємо святою
- Кар'єра — стратегія успіху
- Українське вбрання — частка народної душі
- Виставка-подорож "Туристичними стежками Хмельниччини"
- Виставка-презентація видань викладачів ХНУ
- Славетні жінки України
- Правда про куріння
- Видатні постаті України
- Виставка-плакат "Металорізальний інструмент"
- Виставка-плакат "Паяння. Нормативна документація"
- Виставка-плакат "Нормативна документація у зварювальному виробництві"
- Виставка-плакат "Нормативна документація у верстатобудуванні"
- Екологія: ХХІ століття
- INTERNET для всіх
- "Т.Г. Шевченко - велет духу народного"
- Українська культура
- Сучасна бібліотека: напрями та стратегії розвитку
Додаток № 2
Перелік просвітницьких заходів, проведених НБ ХНУ у 2015 році Шевченківська весна - 2015 В рамках Міжнародного літературно-мистецького Шевченківського свята "В сім' ї вольній, новій", проведено:
- Година спілкування "Жінки в житті Тараса Шевченка"
- Літературна композиція "Чарівне слово Кобзаря" (до 175-річчя з дня виходу першого видання "Кобзаря" Тараса Шевченка)
- Година роздумів "Кобзар - книга невичерпна, книга на віки" (до 175-річчя з дня виходу першого видання "Кобзаря" Тараса Шевченка)
- Перший етап VIII-го конкурсу читців серед студентів-філологів 1-го курсу гуманітарно-педагогічного факультету "Свою Україну любіть!" (приурочений до Шевченківських днів)
- VIII конкурс читців "Свою Україну любіть!" (до154-річниці з дня перепоховання Тараса Шевченка у Каневі)- місце проведення: м.Канів, Чернеча гора.
До Всесвітнього дня поезії
- Поетичний вернісаж "Словом торкнутися душі..."
До роковин Чорнобильської катастрофи
- Година пам’яті "Чорнобиль не відходить в минуле" (до 29-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС)
До Всесвітнього дня здоров'я
- Урок-застереження "Рабство за власним бажанням"
- Година спілкування "Стоп курінню та алкоголю" (в рамках проекту "Здоров'я молоді – здоров’я нації")
- Урок-застереження "СНІД - трагедія наших днів" (в рамках проекту "Здоров'я молоді - здоров'я нації")
До 70 -ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі та Дня Перемоги
- Зустріч з ветераном Другої світової війни 1939-1945 рр., полковником, кавалером численних бойових нагород, ветераном Хмельницького національного університету Елевич Зельманом Абрамовичем "Ви захистили нас. Ви дали нам життя" (спільно зі студентським літературним театром "Глорія")
- Національно-патріотичний форум "Травнева Перемога" (спільно зі студентським літературним театром "Глорія")
- Урок-пам’яті "Пам’ять про героїв стукає в наші серця" (про подвиг партизанів і підпільників Хмельниччини у роки Другої світової війни 1939-1945 рр.)
До Дня Європи в Україні
- Година цікавих повідомлень "Європейська культура спілкування"
До Дня захисника України та Дня Українського козацтва
- Урок патріотичного виховання "За Україну, за ії долю, за честь і волю" - 2 рази
- Екскурс в минуле "Тої слави козацької повік не забудем..."- 2 рази.
До Дня української писемності та мови
- Презентація творчих досягнень молодих митців "Хай живе безсмертне слово! Я — вірю" (спільно з кафедрою української філології)
- Презентація електронного літературно-мистецького альманаху "Творчість молодих поетів і прозаїків" (спільно з кафедрою української філології)
Краєзнавчі години
- Літературно краєзнавча година "Хмельницький - подорож у минуле" — 3 рази
- Уроккраєзнавства "Хмельницький національний університет: історія та сьогодення"
- Віртуальна подорож "Краса України - Поділля. Туристичними шляхами Хмельниччини"
Літературознавчі години
- Літературно-мистецьке коло "Душа, окрилена мистецтвом..."
- Бесіда "Які ми книги вибираємо?"
- Конкурс читців серед студентів-філологів 1-го курсу гуманітарно-педагогічного факультету "Фантазіє! Ти сило чарівна!" (присвячено Лесі Українці)
З циклу "Відкриття минулого заради майбутнього"
- Народознавча година "Вишиванка - душа українського народу" (до Дня вишиванки)
- Година цікавих повідомлень "Історія перших університетів та студентства" (до Дня студента) — 2рази
З циклу "Абетка відомих імен"
- Година цікавих повідомлень "Мода і люди: Коко Шанель" — 2 рази
- Пізнавальна година "Філософія комп’ютерного світу: історія успіху Білла Гейтса"
З циклу "Сучасна українська література"
- Культурно-освітній захід "Весна підніме келихи тюльпанів…" (до 85-річчя від дня народження Ліни Костенко та з нагоди Міжнародного дня театру)
- Науково-практична конференція "Трансформація української літератури: Ліна Костенко" (до 85-річчя від дня народження української поетеси Ліни Костенко)
- Літературознавча година "Світ життя і творчості Юрія Покальчука"
Мистецькі уроки "У храмі муз"
- Музична година-есе "Квітка Цісик:"Я мріяла, що в Україні мене почують"(приурочено американській співачці українського походження Квітці Цісик)
- Тематичний вечір "Володимир Висоцький: знайомий і незнайомий"
- Вечір-портрет "Лицар українського співу" (до 90-річчя від дня народження українського співака Дмитра Гнатюка)
Клуб цікавих зустрічей
- "Подільська Шевченкіана". Зустріч з творчими діячами Поділля М. Кульбовським та В. Міхалевським (до 175-річчя з дня виходу першого видання "Кобзаря" Тараса Шевченка). Проведено спільно з Хмельницьким обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т.Шевченка
- Літературна зустріч з подільськими майстрами слова "Плоскирів...Проскурів....Хмельницький" (до Дня м. Хмельницького) - спільно з обласним об'єднанням Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т.Шевченка
- Літературна кав’ярня. Урочисте засідання поетичного клубу "Роса" (спільно з літературним театром "Глорія"
- Брейн-ринг (спільно з факультетом інженерної механіки)
- Творча зустріч з сучасним українським письменником, поетом, громадським активістом Сергієм Жаданом (спільно з гуманітарно-педагогічним факультетом)
- Творча зустріч з молодим українським письменником, публіцистом, журналістом Любком Дерешем (спільно з Гуманітарно-педагогічним факультетом)
|