Організація і збереження фонду

   З метою підвищення ефективності використання фонду й виявлення маловикористовуваної та застарілої літератури викладачі ВНЗ запрошувались на дні відкритого доступу до фонду, проводилось його вивчення та аналіз використання. За результатами аналізу певні частини фонду переміщено, виявлені видання, що потребують палітурних та ремонтних робіт. В усіх бібліотеках вилучались застарілі та зношені книги. Прогалини в комплектуванні, встановлені під час аналізу, стали матеріалом для поточного комплектування та доукомплектування.
Бібліотека ХГПА
   Книжковий фонд розміщено в книгосховищі читального залу, абонемента та при 12 кабінетах і лабораторіях академії.
   Впродовж року велась робота з упорядкування фонду: поновлення роздільників, розстановка літератури, обезпилення. Щоквартально проводяться санітарні дні.
   За рік вилучено застарілих та зношених книг усього 932 примірники (на 20 прим. менше, ніж торік). Книги, які підлягали реставрації, відновлювались силами працівників бібліотеки. Всього реставровано 983 примірники (на рівні минулого року).
НБ ХУУП
   З метою підвищення ефективності використання фонду проводились перегляди літератури, огляди нових надходжень. Працівники відділів обслуговування систематично займались розстановкою фонду, вливалась нова література. Систематично проводились санітарні дні. Регулярно здійснювався дрібний ремонт книг.
   Правова література має тенденцію швидко застарівати, тому фонд був очищений від застарілої, зношеної літератури. За рік вилучено з фонду 4175 (для порівняння: у 2013 р. — 113) примірників книг з різних причин (на суму 25489 грн.) та 4250 екземплярів журналів і жазет.

Бібліотека ХКТЕІ
   Облік документів ведеться в традиційному режимі (картотека надходжень періодичних видань) та в автоматизованому, завдяки пакету програм "Бібліограф" в програмі "Бібліограф-каталог". Забезпечується ведення інвентарної книги та книги сумарного обліку в автоматизованому режимі.
   За 2014 рік списано 300 примірників.
НБ КПНУ
З метою оптимізації бібліотечного фонду протягом року проводили аналіз книжкового фонду, удосконалювались та доповнювались центральні каталоги та допоміжні робочі картотеки.
   Протягом року відредаговано та доповнено рубрики до Алфавітно-предметного покажчика, створені нові роздільники за додатками до нових таблиць ББК та систематизовані каталожні картки.                  
   Проведено списання літератури у кількості 2856 примірників (на 1512 менше, ніж у минулому році) на суму 4390 грн., з них загублено читачами 168 примірників на суму 1627 грн., та 2688 примірників списані, як морально застарілі.

НБ ПДАТУ
   Облік фонду здійснюється в Інвентарній та Сумарній книгах обліку.
   Працівниками бібліотеки поновлено посилання у книжкових фондах, написано нові роздільники.
   Підтримувався зв’язок з викладачами університету з метою вилучення застарілої і дублетної літератури.
   За рік списано 306 (на 95 більше, ніж у минулому році) примірників (283 назви) на суму 2229 грн., на заміну втрачених оформлено 321 примірників (263 назви) на суму 11011 грн.

НБ ХНУ
   Фонд наукової бібліотеки на 1.01.2015 року нараховує 614773 видань, що на 0,52% менше минулорічного показника. У звітному році до фонду бібліотеки надійшло 3685 документів. У відсотковому відношенні кількість наукової літератури зросла на 0,73%. Відсоткова частка навчальної літератури від усього фонду становить 49,81%, а наукової — 27,08%. На 0,82% збільшилась кількість літератури українською мовою і становить 27,63% від усього фонду. Середнє навантаження по фонду в бібліотеці зменшилось у порівнянні з 2013 роком на 38,7 і становить 15056,89.
   Згідно наказу №154 від 27.10.2014 р. проведено інвентаризацію фонду абонемента старших курсів, під час якої виявлено зношені книги. Сформовано 12 актів на списання. Всього з бібліотечного фонду було вилучено 6921 примірників документів.
   З підсобних фондів структурних підрозділів бібліотеки до ВЗФ передано 2240 примірників, з них 1158 — журналів. На всі документи змінено "місце збереження" в ЕК і внесені зміни в ККТ та картотеку періодичних видань. Отримано нових і передано  в структурні підрозділи 1757 примірників. Надруковано 1757 контрольних талонів на нові надходження.
   В рамках книгообміну відправлено у Національну бібліотеку Німеччини (м. Лейпциг) видання: Практичний курс німецької мови : навч. посіб. / Н. М. Бідюк, Г. А. Дармороз, А. М. Манзій, О. К. Садикова. - Х. : ХНУ, 2007. - 295с.
   Протягом звітного року проведена значна робота з рекаталогізації розділів фонду ВЗФ: 31 "Статистика", 658 "Економіка підприємства", 67 "Легка промисловість", 675 "Шкіряна промисловість", 677 "Текстильна промисловість", 316 "Соціологія", 316.6 "Соціальна психологія" та частина фонду художньої літератури. В  електронний каталог внесено 9302 примірників документів та зроблено 4707 записи в електронному каталозі, що на 1000 записів більше ніж в минулому році.

Система каталогів бібліотек

      Впродовж звітного періоду велась робота з упорядкування і поповнення бібліотечних каталогів і картотек: читацьких та службових. Усі бібліотеки ведуть традиційні алфавітний та систематичний каталоги. Всі  бібліотеки об’єднання ведуть електронний каталог. Продовжувалась робота з ретроконверсії каталогів та наповнення Зведеного електронного каталогу (ЗвЕК) бібліотек ВЗО Хмельницької області.
Бібліотека ХГПА
   За рік опрацьовано 1661 примірників книг (132 назви), проведено класифікацію нових надходжень і технічну обробку літератури.
   В бібліотеці ведуться алфавітний та систематичний карткові каталоги. Впродовж року проводилось наповнення, поточне редагування, заміна роздільників каталогів та картотек.
   В автоматизованому режимі в АБІС "УФД. Бібліотека" ведеться електронний каталог. Загальний обсяг електронного каталогу – 40409, за рік введено 4482 записи. Кількість звернень до ЕК бібліотеки – 483.
НБ ХУУП
   Каталоги (алфавітний та систематичний), картотеки (статей, дисертацій, краєзнавча, "Закони України", "Праці викладачів ХУУП") постійно поповнювались новими картками з бібліографічними описами нових надходжень. Усього понад 3000 карток.
   Велось аналітичне опрацювання періодичних видань. За рік опрацьовано 46 назв журналів та 9 назв газет.
   Електронний каталог має одну зведену базу даних, що містить описи книг, статей з періодичних видань (26300 записів).
   Щомісяця на основі електронного каталогу створювався інформаційний список нових надходжень, який виставлявся на сайті університету.
   Продовжувалась робота по введенню аналітичних описів в ЕК.
Бібліотека ХКТЕІ
   Впродовж року новими записами поповнювались електронні картотеки: періодичних видань та статей періодичних видань. В картотеці статей періодичних видань відкрито нові рубрики. До електронного каталогу внесено 8849 бібліографічних описів, що на 4,4% більше, ніж минулого року.
НБ КПНУ
   З використанням програми "УФД. Бібліотека" зроблено 49179 бібліографічних записів до електронного каталогу, що на 16% менше минулорічного показника.
   У звітному році продовжувався аналітичний опис періодичних видань у програмі "УФД. Бібліотека", за рік розписано 8104 статей та складових частин книг і збірників наукових праць. Поповнювались каталоги, картотека газетних і журнальних статей та тематичні картотеки,   редагувались відділи систематичного каталогу, картотек, вилучались застарілі матеріали, поновлювались зношені роздільники, вводились нові рубрики, підрубрики, наприклад, "Інтегрування вищої освіти України в європейську систему", "Євромайдан (Революція гідності)", "Хмельничани — учасники АТО".
   Працівники бібліотеки постійно поповнювали новими краєзнавчими матеріалами теки та картотеки з історії Поділля, міст і сіл Хмельницької області, міста Кам’янця-Подільського, про видатних людей Хмельниччини, картотеки, що розкривають зміст часописів: "Подільські губернські відомості" і "Подільські єпархіальні відомості". 
   У 2014 році значна увага приділялась формуванню і наповненню Зведеного краєзнавчого каталогу бібліотеки. Продовжувалася робота зі створення краєзнавчого рубрикатора, який включено до програми "УФД. Бібліотека". До електронного Зведеного краєзнавчого каталогу за звітний рік введено 1762 назв статей краєзнавчого характеру, до БД "Наукові праці викладачів університету" - 1104. Згідно рубрикатора розставлялись картки.

НБ ПДАТУ
   Систематизація нових надходжень здійснювалась відповідно до таблиць УДК (К., 2000); ББК (М., 1984), доповнень та виправлень до них. Використовувались також "Отраслевые рабочие таблицы УДК по сельскому хозяйству и смежным отраслям" (М., 1985). Здійснено аналітичні описи усіх періодичних видань та наукових збірників. АПП поповнився новими предметними рубриками. Здійснювалась планова редакція СК з метою оновлення тексту рубрик, введення нових термінів, узгодження російського та українського ряду БО, розмежування складових рубрик.
   На протязі звітного року проводилась робота  з постійними картотеками:
  • "книгозабезпеченість навчальною літературою";
  • архів картотеки "Книгозабезпеченість навчальною літературою";
  • періодичних видань;
  • "Нові надходження літератури";
  • архів картотеки періодичних видань;
  • навчальних програм;
  • алфавітно-предметний покажчик;
  • документообміну;
  • іноземних видань.
   Впродовж року для картотеки рідкісної книги поновлено 220 бібліографічних описів
   За рік СК поповнився 350 картками. В процесі редагування СК опрацьовано 3800 карток, замінено 260 роздільників. Загалом СК на 1.12.2014 р. становить 139182 картки. Впродовж року продовжувалась робота та планова редакція АК, яка розпочалась у 2009 році. За рік додано 354 картки, переглянуто 2739 бібліографічні описи, вилучено 125 описів, замінено 119 роздільників та перенесено номерів — 169.
   Здійснено редакцію "Архіву картотеки книгозабезпеченості навчальною літературою", яка включала: перевірку відповідності БО чинному стандарту; написання роздільників назв дисциплін та перевірку правильності їх розстановки за алфавітом в межах інститутів та факультетів; підрахунок загальної кількості роздільників та карток в картотеці; підбір назв навчальних документів в СК та звірка їх кількості з АК; дописування відсутніх інвентарних номерів. Протягом 2014 року перевірено правильність БО (980 карток), написано та розставлено за алфавітом в межах кафедр та факультетів – 144 роздільника, підібрано в СК та звірено з АК (55 назв), а також дописано на картки відсутні інвентарні номери – 108. Для зручності користування "Архівом картотеки книгозабезпеченості навчальною літературою" усі назви дисциплін розставлені в межах інститутів чи факультетів на яких вони викладаються. В "Архів картотеки книгозабезпеченості літературою" увійшли усі документи, які вилучені з "Картотеки обліку підручників", а також підібрані в СК за дисциплінами з низьким рівнем книгозабезпеченості.
   Велась робота з наповнення електронного каталога. За рік введено 259 бібліографічних записів.
   Проводився моніторинг використання довідково-пошукового апарату бібліотеки користувачами та здійснювалися аналізи використання окремих розділів фонду.
   Створено "Картотеку дисертацій", яка є частиною СК та включає 241 картку.
НБ ХНУ
   Протягом року в бібліотеці проводилась робота з 3 каталогами: Алфавітним службовим, Нумераційним ДСТУ, Електронним каталогом (ЕК).
   Карткові каталоги поповнювались новими надходженнями. За рік в Алфавітний службовий каталог додано 2029 карток. Продовжувалася робота з упорядкування Алфавітного службового каталогу, за рік відредаговано 1013 карток, вилучено – 7820.
   Впродовж року в ЕК введено 17285 назв видань усіх видів, враховуючи статті та періодичні видання. Проводилось редагування бібліографічного опису нових надходжень книг. Редакція таких документів склала 1190 назв та 3685 примірників документів. Загалом за звітний період працівниками НБ відредаговано 37037 бібліографічних записів.   
   Згідно актів на списані документи проставлялись відмітки в Алфавітному службовому та електронному каталогах. Всього опрацьовано 13 актів, відмічено в інвентарних книгах та АСК 6921 списаних примірників.
   Тематичний рубрикатор поповнився на 2455 нові рубрики, що на 1390 більше, ніж у попередньому році. За рік новим документам присвоєно 15573 тематичних рубрик до бібопису документів. Здійснювалась поточна редакція рубрик тематичного каталога. На 1.01.2015 року тематичний рубрикатор налічує 66853 рубрики.
   Продовжувалась робота зі сканування змісту наукових та навчальних видань для популяризації нових надходжень на Web-сайті НБ. Відскановано 639 сторінок змісту та 370 анотацій.
   Працювали над удосконаленням ДПА систематизатора шляхом поповнення електронного варіанту АПП. Всього за звітний період введено 6180 рубрик. На початок 2015 року БД нараховує 90766 рубрик.
   БД "Персоналії" на 01.01.2015 року складається з 6822 записів, протягом року вона поповнилась на 228 записів.

Науково-дослідна та науково-методична робота.
Підвищення кваліфікації

      Метою науково-методичної роботи бібліотек ВЗО Хмельницької області є забезпечення всіх напрямів, форм, методів бібліотечної роботи відповідними рішеннями і рекомендаціями, впровадження інноваційних змін, підвищення кваліфікації працівників, розвиток творчого мислення і професіоналізму бібліотекарів. Працівники книгозбірень методичного об’єднання брали активну участь у роботі науково-практичної конференції "Бібліотека вищого навчального закладу як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу" та науково-практичного семінару "Впровадження нових форм та методів у діяльність бібліотек вищої школи".
   Бібліотеками методичного об'єднання області за звітний рік проведена робота:
Бібліотека  ХГПА
   Наукова діяльність бібліотеки реалізувалась шляхом:
  • бібліографування творчого доробку працівників академії, укладання та видання бібліографічних покажчиків;
  • участі в наукових конференціях, семінарах, презентаціях;
  • соціологічних досліджень думки користувачів та бібліотечних працівників;     
  • аналізування діяльності підрозділів бібліотеки та окремих процесів;
  • реферування наукового видання "Педагогічний дискурс".
   Впродовж року для фахівців книгозбірні систематично проводились огляди спеціальних видань з бібліотечної справи, бібліографічних покажчиків, надходжень художньої та навчальної літератури. Працівниками вивчались регламентуючі документи, посадові інструкції. Надавалась допомога лаборантам кафедр академії з питань організації бібліотечної роботи.
   Директор бібліотеки Дитинник Л.В. брала участь у роботі:
  • Всеукраїнської науково-практичної конференції "Модернізація змісту дошкільної освіти в контексті сучасних вимірів", на якій виступила з доповіддю "Роль наукової бібліотеки в підготовці майбутніх вихователів до створення сприятливої екології дитини" (29 вересня).
  • Науково-практичної конференції "Бібліотека вищого навчального закладу як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу" (19 березня).
  • Всеукраїнській науково-практичній конференції "Дев'яті педагогічні читання пам'яті М.М. Дарманського: Соціально-педагогічні основи розвитку освіти в регіоні" (11 вересня).
  • Науково-практичного семінару "Впровадження нових форм та методів у діяльність бібліотек вищої школи" (2 жовтня).

Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників:

№ п/п Назва Час проведення
1 Заняття для молодих фахівців у професійному, загальнокультурному напрямках. щомісячно
2 Бібліотека сьогодні: зміна пріоритетів діяльності. Школа маркетингу "Вчимося рекламувати бібліотеку" лютий
3 Заняття для працівників бібліотеки з АБІС "УФД. Бібліотека". квітень
4 Збереження бібліотечних фондів: нові підходи. вересень
5 Використання Інтернету в діяльності бібліотеки. Технології Веб 2.0 для бібліотек. жовтень
6 Організаційне обговорення виконання плану роботи бібліотеки на 2015 рік. листопад

НБ ХУУП
   Продовжувався випуск видань поточної бібліографії університету, зокрема, вийшов черговий випуск "Університетські записки. Часопис Хмельницького університету управління та права".
   Продовжувалось навчання працівників бібліотеки комп’ютерної грамотності та пошуку в Інтернет мережі. Проведено для фахівців бібліотеки навчальний семінар "Інтернет-технології в бібліотечній практиці ХУУП". Впродовж року працівники підвищували свій професійний рівень шляхом перегляду фахової періодики.

Бібліотека ХКТЕІ
   На базі бібліотеки проведено науково-практичну конференцію "Бібліотека як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу", на якій активну участь брали працівники бібліотеки.
   Працівниками книгозбірні здійснено моніторинг діяльності бібліотеки за останніх 5 років.
   На основі законодавчих та нормативно-правових документів створювалась необхідна регламентуюча документація (інструкції з автоматизованої видачі літератури, положення веб-сайт бібліотеки, автоматизований облік нових надходжень та ін.). 
   В рамках підвищення кваліфікації працівників бібліотеки:
  • вивчали передовий досвід вітчизняних та зарубіжних бібліотек;
  • систематично проводили огляди фахової літератури;
  • підвищували фаховий рівень шляхом самоосвіти;
  • відвідували заняття з підвищення кваліфікації, які проводилися в НБ ХНУ:
№п/п Тема заняття Дата
1. Збереження бібліотечного фонду і відповідальність, яку несуть бібліотекарі та користувачі 16.04.14
2. Національна символіка України 8.10.14
3. Хмарні технології в бібліотеках 5.11.14
4. Бібліотекар ХХІ століття: нові стандарти  професії 12.11.14
5. Бібліотечна етика 17.12.14

НБ КПНУ
   Науково-дослідна робота бібліотеки здійснювалася за напрямками:
  • Удосконалення процесу формування і використання електронного інформаційного ресурсу;
  • Удосконалення форм і методів бібліографічного інформування користувачів.
   Впродовж року в рамках науково-методичної роботи проведено:
   - 2 бібліотечні ради:
  • Комплектування та робота з бібліотечним фондом бібліотеки університету.
  • Стан та заходи з удосконалення наукової роботи бібліотеки університету.
   - 3 методичних ради бібліотеки:
  • Про удосконалення методичних рекомендацій з опису документів в електронному каталозі, створення предметних рубрик, автоматизованого обліку документовидачі та користувачів;
  • про затвердження методичних рекомендацій "Форми популяризації документального фонду бібліотеки";
  • методичні рекомендації з підготовки планів і звітів роботи підрозділів бібліотеки
   - 8 координаційних нарад:
  • Про роботу бібліотеки з відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка;
  • Підсумки роботи бібліотеки університету за 2013 р.;
  • Підсумки акції "Подаруй бібліотеці книгу!";
  • Про план роботи бібліотеки на 2014 рік;
  • Результати інвентаризації документальних фондів Ч/З №1 і №2;
  • Виконання плану бібліотеки з відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка;
  • Робота відділу комплектування та наукової обробки документів з удосконалення моніторингу книгозабезпечення;
  • Про підсумки виконання планових показників підрозділами бібліотеки в І півріччі 2014 р.;
  • Готовність структурних підрозділів бібліотеки до нового навчального року;
  • Про основні заходи бібліотеки в І семестрі 2014-2015 навчального року;
  • Про масову роботу абонементу мистецької літератури,  читального залу №2 та абонементу історичного факультету;
  • Стан формування повнотекстової бази даних та її доведення до користувачів.
   -  2 засідання Школи передового бібліотечного досвіду з проблем наукового дослідництва:
  • Сучасні тенденції в галузі інформаційного забезпечення користувачів наукової бібліотеки К-ПНУ імені І. Огієнка;
  • Інституційний репозитарій К-ПНУ ім. Івана Огієнка як засіб популяризації наукових публікацій вчених університету.
    -  2 заняття Школи молодого бібліотекаря:
  • Формування іміджу сучасної бібліотеки;
  • Портфоліо як спосіб фіксування оцінки й самооцінки індивідуальних досягнень бібліотечних працівників.
   Директор бібліотеки та провідні фахівці бібліотеки брали участь у всеукраїнській науково-практичній конференції "Велика Вітчизняна війна: уроки історії".
   Впродовж 2014 року опубліковано статті в наукових збірниках:
  • Бібліотечна рада університетської книгозбірні: стан, результативність та проблеми діяльності / В.С. Прокопчук, С.О. Кантлін // Бібліотека в освітньому просторі: матер. наук.-практ. конф. "Бібліотека ВНЗ як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу": інформ. бюл. для працівників бібліотек ВНЗ ІІІ – IV рівнів акредитації державної форми власності Хмельницької області / редкол.: О. О. Мацей, С. А. Молчанова, О. О. Костюк; гол. ред. О. Б. Айвазян. – Хмельницький : ХНУ, 2014. – №17. – С. 30 – 41.
  • Прокопчук В.С. Бібліотечне краєзнавство як важливий напрям діяльності наукової бібліотеки Кам’янець – Подільського національного університету імені Івана Огієнка / В.С. Прокопчук // Роль краєзнавства в соціально – економічному і культурному розвитку регіону: матер. ІІІ міжнар. наук. – практ. конф. 10 – 12 жовт. 2012 р., Вінниця. – Вінниця, 2013. – С. 112 – 117.
  • Прокопчук В.С. Бойові подвиги старшини Й.І. Токаря / Прокопчук В.С., Кантлін С.О. // Велика Вітчизняна війна: уроки історії: зб.матер. наук. – практ. конф., присвяч. 70–річчю визволення України від нім. – фашист. загарбників, 28 жовт. 2014 р. – Хмельницький: ХУУП, 2014. – С.326 – 330.
  • Прокопчук В.С. Видавнича діяльність наукової бібліотеки Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка / В.С. Прокопчук, С.О. Кантлін // Бібліотека в освітньому просторі. Видавнича діяльність бібліотек Хмельниччини [Текст] : інформ. бюл. для працівників бібліотек ВНЗ ІІІ – IV рівнів акредитації державної форми власності Хмельницької області. / редкол.: О. О. Мацей, С. А. Молчанова , О. О. Костюк ; гол. ред. О. Б. Айвазян. – Хмельницький: ХНУ, 2014. – №18 . – С. 6 – 16.
  • Прокопчук В.С. Внесок у подільську шевченкіану / В.С. Прокопчук // Шевченкіана Хмельниччини: бібліогр. покаж. / Кам’янець – Поділ. нац. ун–т ім. І. Огієнка, Наук. б–ка; [уклад.: Т.М. Опря та ін.; редкол.: С.А. Копилов (голова), В.С. Прокопчук (відп. ред.) та ін.]. – Кам’янець – Подільський: К–ПНУ ім. І. Огієнка, 2014. – С. 5 – 9. – (Серія: Хмельниччина краєзнавча; вип. 1(3).
  • Прокопчук В.С. Євген Паранюк і наукова бібліотека / В.С.  Прокопчук // Мед із духовних сот: статті, спогади, матеріали до 90–річчя Євгена Паранюка / [упорядкув. В. Бабія]. – Івано – Франківськ: ПП Супрун В.П., 2013. – С. 50 – 56.
  • Прокопчук В.С. Наукові праці Центру мархоцькознавства: зведений каталог та розпис змісту перших п’яти випусків / упоряд. Віктор Прокопчук, Галина Гайшук // Наукові праці Центру Мархоцькознавства. – Хмельницький: ФОП Цюпак, 2014. – Т. 6. – С. 260 – 267.
  • Прокопчук В.С. Роль фундаментальної бібліотеки в становленні Кам’янець – Подільського державного українського університету в 1918 – 1920 рр. / В.С. Прокопчук // Вища освіта на Поділлі: матер. наук. – практ. конф. – Кам’янець – Подільський, 2013. – С. 14 – 19.
НБ ПДАТУ
   З метою підвищення кваліфікації молодих працівників НБ ПДАТУ щомісячно проводяться заняття в "Школі молодого бібліотекаря". Обов’язковим для усіх бібліотекарів є ознайомлення з новинами бібліотекознавства, досягненнями вітчизняних та зарубіжних колег і проведення оглядів фахових видань: "Бібліотечна планета", "Бібліотечний вісник" та "Бібліотечний форум України".
   Щомісяця проводились виробничі наради з працівниками бібліотеки. Підготовлено та надруковано на сторінках газет ПДАТУ "Вісник університету" та "Інженер" статті про роботу бібліотеки та методичного об’єднання. Масові заходи бібліотеки висвітлювались у міських газетах "Кам’янецький-Подільський вісник", "Подолянин".
   НБ ПДАТУ, як головна бібліотека територіального об’єднання сільськогосподарських бібліотек Хмельницької області, підготувала та провела:
  • Науково-методичну конференцію "Бібліотека в інформаційному забезпеченні навчального, наукового і виховного процесів у навчальних закладах".
  • Науково-практичний семінар "Інформаційно-пошуковий апарат бібліотеки".
  • Історично-краєзнавчий лекторій.
  • Методичні консультації.
  • Інструктивно-методичні наради.
  • Стажування бібліотечних працівників.
   Масові заходи, які проводила бібліотека відвідували працівники бібліотек-членів методичного об’єднання сільськогосподарських книгозбірень.
   При проведені Дня кафедри, Дня спеціаліста, Дня інформації, Дня бібліографії активну участь брали завідувачі бібліотек методичного об’єднання. Бібліотекам  об'єднання надсилались методичні розробки виставок.
   Щомісяця відбувались засідання методологічного семінару, проводились огляди фахових журналів.
   При роботі з бібліотеками методичного об’єднання незадовільно позначається відсутність у НБ ПДАТУ методиста та щорічні скорочення штатів.
   Впродовж року працівниками бібліотеки проводились вивчення та аналізи читацьких запитів.
   Систематично аналізувались окремі розділи книжкового фонду з метою вивчення ступеня його використання.

НБ ХНУ
   Науково-методична діяльність бібліотеки спрямовувалась на розвиток наукових основ бібліотечно-бібліографічної діяльності книгозбірні, організації проведення науково-дослідної роботи, організацію реклами бібліотеки та формування позитивного іміджу установи.
   Наукова робота.
   Наукова робота книгозбірні впродовж року здійснювалась за напрямками:
  • історія та сьогодення наукової бібліотеки ХНУ;
  • дослідження історії бібліотек Хмельницької області. На основі наукового дослідження "Становлення і розвиток бібліотечної справи на Поділлі наприкінці ХІХ — початку ХХ століття" опубліковані праці О.Б. Айвазян:
  • Айвазян О. Бібліотека Подільської духовної семінарії (середина ХІХ – початку ХХ ст.) / О. Айвазян // British Journal of Science, Education and Culture. – London : London University Press, 2014. – No. 1 (5), January-June, Vol. II. – P. 76-80.
  • Айвазян О. Б. Народні бібліотеки Подільської губернії наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття / О. Б. Айвазян // Наук. записки Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. Сер. : Історія : зб. наук. пр. / за заг. ред. проф. О. А. Мельничука. - Вінниця : ДП "Державна картографічна фабрика", 2014. - Вип. 22. - С. 129-134.
   Після завершення реалізації програми наукової роботи "Удосконалення обслуговування користувачів в умовах запровадження новітніх інформаційних технологій", у звітному році розроблена та затверджена на засіданні методичної ради №4 від 13.11.2014р. нова програма наукової роботи "Розвиток ресурсної бази наукової бібліотеки Хмельницького національного університету в умовах інформаційного суспільства", яка розрахована на 2015 — 2020 роки.
   Програма складається з двох напрямів:
  • удосконалення, наукове формування й управління документними та електронними ресурсами наукової бібліотеки;
  • організація й просування інформаційних ресурсів до користувачів.
   До програми наукової роботи на 2015 — 2020 роки розроблений та затверджений перспективний план реалізації програми наукової роботи "Розвиток ресурсної бази наукової бібліотеки Хмельницького національного університету в умовах інформаційного суспільства".
   Впродовж року в бібліотеці успішно проводилася робота в рамках діючих проектів:
  • "Репозитарій наукових праць викладачів університету";
  • "Зведений електронний каталог бібліотек Хмельницької області";
  • екологічного проекту "Майбутнє планети — в наших руках";
  • проекту популяризації книги, читання і розвитку читацької культури студентської молоді університету.
  • відділ зберігання фондів, у тісній співпраці з іншими структурними підрозділами продовжував здійснювати інтенсивну роботу в рамках Програми ретроспективного вводу фонду ВЗФ в електронний каталог.
   19 березня 2014 року на базі бібліотеки Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту проведено науково-практичну конференцію  "Бібліотека вищого навчального закладу як джерело інформаційного забезпечення  наукового та навчального процесу".
   2 жовтня 2014 року на базі наукової бібліотеки Хмельницького національного університету проведено науково-практичний семінар "Впровадження нових форм та методів у діяльність бібліотек вищої школи".
   У звітному році працівники бібліотеки брали участь у проведенні наукових конференцій, семінарів, зокрема:
  • науково-практичній конференції "Бібліотека як науково-методичний та соціокультурний центр сучасного вищого навчального закладу" (до 70-річчя НБ Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, м.Івано-Франківськ, 18 вересня);
  • Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції "Інновації і менеджмент якості в діяльності бібліотек вищих навчальних закладів" (Донецьк, 23-24 жовтня).
   Здійснено відрядження директора бібліотеки на науково-практичну конференцію "Бібліотеки ВНЗ: зміст та стратегія розвитку в інформаційному суспільстві" (м. Одеса, 14-16 квітня).
   Працівниками бібліотеки ХНУ підготовлені та прочитані доповіді:
  • Бібліотеки вищих закладів освіти Хмельницького методичного об'єднання: актуальні проблеми розвитку — Айвазян О.Б.
  • Формування управлінської культури керівників середньої та низової ланки в бібліотеці ВНЗ — Мацей О.О.
  • Інституційний репозитарій та його місце в інформаційному забезпеченні науки — Бичко О.М.
  • Використання електронних ресурсів у довідково-бібліографічному обслуговуванні — Бичко О.М.
  • Роль наукової бібліотеки ХНУ в процесі адаптації студентів-першокурсників до навчання — Цегельник О.М.
  • Система обслуговування віддалених користувачів в науковій бібліотеці ХНУ — Сидоренко О.П.
  • Молодь. Просвітництво. Бібліотека. - Шекенева В.І.
   Загалом фахівцями бібліотеки опубліковано 15 статей: 3 у фахових виданнях та 7 в інформаційному бюлетені "Бібліотека в освітньому просторі", а також 5 публікацій про бібліотеку в газеті "Університет" та місцевих ЗМІ.
   Створено 2 бібліографічні покажчики:
  • Бібліографічний покажчик "Публікації викладачів університету за 2012 рік" (1913 джерел) з додатком до бібліографічного покажчика "Публікації викладачів університету за 2011 рік" (195 джерел). Він відображає наукову, педагогічну діяльність професорсько-викладацького складу університету. 347 публікації містять пряме гіпертекстове посилання на повнотекстову версію. Електронна версія покажчика представлена на сайті бібліотеки в БД "Публікації  викладачів".
  • Біобібліографічний покажчик "Олександр Петрович Григоренко" (414 джерел). Складається з 11 розділів. Довідково-пошуковий  апарат включає іменний покажчик.                       
   Для створення електронних бібліографічних покажчиків використані гіпертекстові технології. 
   Продовжувалася робота над створенням покажчика "Публікації викладачів університету за 2013 рік".
   За ініціативи бібліотеки і на виконання розпорядження проректора з НПР Шинкарука О.М.  №35 від 12.06.2014р. "Про створення біобібліографічного покажчика "Професори Хмельницького національного університету" з метою презентації наукових досягнень університету, відображення наукової та педагогічної діяльності професорів і просування їх доробку в науковому середовищі країни та міжнародної спільноти розпочата робота над створенням біобібліографічного покажчика "Професори Хмельницького національного університету".
   Підготовлено та видано 2 номери інформаційного бюлетеня "Бібліотека в освітньому просторі". Загалом бібліотекою у 2014 році підготовлено 6 видань.
   Аналізи діяльності. Соціологічні дослідження.
   У 2014 році в бібліотеці широко застосовувались статистичні, порівняльні та інші аналізи діяльності, підготовлені як за окремими напрямками роботи, так і окремими підрозділами.
   15 травня 2014 року, згідно з планом роботи, комісією у складі директора наукової бібліотеки О.Б. Айвазян, заступника директора В.О. Глухенької, завідувачів відділів: О.О. Мацей, В.В. Фоміних, Т.Г. Панасюк, Р.В. Драчук, О.М.  Бичко проводилось комплексне обстеження роботи відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення наукової бібліотеки Хмельницького національного університету. Для проведення дослідження була розроблена та затверджена на засіданні методичної ради (№ 2 від 5.05.2014 р.) методика обстеження діяльності структурного підрозділу. 
   Аналіз діяльності відділу та надані рекомендації затверджені на засіданні методичної ради (№3 від 25.09.2014 року).
   За напрямком "Формування та раціональна організація інформаційних ресурсів" проведено анкетування користувачів бібліотеки та підведено підсумки анкетного опитування "Вивчення впливу електронних ресурсів на читання користувачів НБ ХНУ". Анкетування проводилось традиційно — за допомогою роздрукованих бланків анкет та  через веб-сайт бібліотеки. Підготовлені аналіз, рекомендації та висновки за результатами аналізу дослідження доведені до колективу на заняттях з підвищення кваліфікації. Основні рекомендації обговорені й затверджені на засіданні науково-методичної ради.
   Крім того за звітний період здійснено 14 аналізів діяльності. Серед них:
  • Аналіз стану роботи з боржниками сектора обслуговування на абонементах / Мельник Т.Б.
  • Статистичний аналіз анкетного опитування "Використання студентами інформаційних ресурсів бібліотеки з метою задоволення освітніх потреб" / Чорна Л.П.
  • Аналітичний аналіз анкетного опитування "Використання студентами інформаційних ресурсів бібліотеки з метою задоволення освітніх потреб" / Баланюк Т.М.
  • Аналіз стану інвентаризації всього фонду бібліотеки / Драчук Р.В.
  • Аналіз стану роботи з боржниками у І півріччі 2014 року / Мельник Т.Б.
  • Аналіз стану рекаталогізації фонду ВЗФ / Драчук Р.В.
  • Статистичний аналіз діяльності бібліотеки за 2014 рік, підготовлений для Держдепартаменту освіти і науки облдержадміністрації / Мацей О.О.
  • Аналіз звернення користувачів до анотацій та змісту документів, розміщених на веб-сайті НБ ХНУ / Сергеєва Л.О.
  • Аналіз передплати періодичних видань НБ ХНУ за 2013 рік / Фоміних В.В.
  • Аналіз книгозабезпеченості дисциплін 2013 — 2014 навчального року / Фоміних В.В.
  • Аналіз проплати рахунків та отримання замовлених документів згідно з  замовленнями на 2014 рік.
   На виконання запиту проректора з наукової роботи підготовлено:
  • відомості щодо поліпшення рівня інформаційного забезпечення наукової діяльності, доступу до електронних колекцій наукової періодики та БД провідних наукових видавництв світу / Бичко О.М.
  • інформацію для методичної розробки до вивчення теми: "Джерела пошуку інформації" / Бичко О.М.
   На виконання запиту директора музею ХНУ проведено ретроспективний пошук бібліографічної та повнотекстової інформації про університет у бібліотеках міста.
   На запит кафедри охорони праці та безпеки життєдіяльності відредаговано список літератури (57 позицій) згідно з чинними в Україні видавничими стандартами.
   Підготовлено та надано в музей університету узагальнюючу інформацію про діяльність бібліотеки ХНУ за 6 років (1997 — 2002 рр.) для підготовки видання з історії університету.
 Науково-методична робота
   Щоквартально відбувались засідання методичної ради, до складу якої входять адміністрація та керівники структурних підрозділів бібліотеки. Впродовж звітного року:
   Підготовлено та проведено 4 методичні ради, на яких розглядались питання про:
  • Затвердження нової та відредагованої інструктивно-регламентуючої документації, створеної бібліотекою.
  • Затвердження бланку анкети "Використання студентами інформаційних ресурсів бібліотеки з метою задоволення освітніх потреб".
  • Затвердження плану роботи бібліотеки на 2014 рік з усіма доповненнями та додатками.
  • Затвердження графіку проведення занять з підвищення кваліфікації працівників НБ ХНУ на 2014 рік.
  • Хід підготовки до проведення науково-практичної конференції "Бібліотека вищого навчального закладу як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу".
  • Обговорення пропозицій до проекту Типових правил користування бібліотеками вищих навчальних закладів ІІІ — IV рівнів акредитації.
  • Роботу відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення (за результатами обстеження діяльності структурного підрозділу).
  • Підготовку та проведення науково-практичного семінару "Впровадження нових форм та методів у діяльність бібліотек вищої школи".
  • Започаткування електронного щорічного інформаційно-аналітичного видання "Бібліотеки вищих закладів освіти Хмельниччини: цифри та факти", яке видається на основі узагальнення звітів про роботу бібліотек методичного об'єднання.
  • Затвердження програми наукової роботи "Розвиток ресурсної бази наукової бібліотеки Хмельницького національного університету в умовах інформаційного суспільства на 2015 — 2020 роки".
  • Підготовку до науково-практичної конференції "Університетські бібліотеки в сучасному інформаційному просторі" (на базі НБ КПНУ, 2015р.).
  • Роботу структурних підрозділів щодо організації фонду рідкісних та цінних видань; фонду краєзнавчих документів НБ ХНУ.
   Проведено засідання Комісії з каталогізації, на якому розглянуті питання пов’язані з організацією фонду рідкісних і цінних видань та  створенням відповідної регламентуючої документації.
   Регламентуюча документація.
   У звітному році значна увага приділялась створенню, доопрацюванню й оновленню ряду інструктивно-методичних, технологічних і нормативних документів, які регламентують виробничі процеси та трудову діяльність працівників бібліотеки.
   За рік розроблено, відредаговано та затверджено на засіданнях методичної ради 12 документів:
  • положення — 6
  • інструкції — 2
  • паспорт — 2
  • методика — 1
  • програма — 1
   Всього нових регламентуючих документів — 7; відредагованих - 5
   Робота обласного методичного об’єднання
   На основі звітів про роботу бібліотек ВЗО Хмельницького методичного об'єднання за 2014 рік проведено аналіз діяльності книгозбірень та розроблено план роботи бібліотек об'єднання на 2015 рік.
   В рамках конференції "Бібліотека вищого навчального закладу як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу" проведено засідання директорів бібліотек, на якому обговорювались плани роботи книгозбірень на 2015 рік та інші поточні питання.
   Для бібліотек-членів обласного методичного об'єднання з метою висвітлення сучасного стану, інноваційного розвитку та проблем діяльності бібліотек ВЗО методоб'єднання за рішенням методради №3 від 25.09.2014 започатковано електронне інформаційно-аналітичне видання "Бібліотеки вищих закладів освіти Хмельниччини: цифри та факти". Про розміщення першого випуску на сайті бібліотеки в розділі "Методичне об'єднання" електронною поштою повідомлено всі бібліотеки об'єднання.
   В рамках проекту "Зведений електронний каталог бібліотек Хмельницької області " оброблено та влито в БД бібліографічні описи:
  • бібліотеки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії —1508 записів;
  • бібліотеки Хмельницького торговельно-економічного інституту — 11993 записів (після конвертації файлу формату "txt" в формат "xml");
  • наукової бібліотеки Кам’янець-Подільского національного університету ім. І.Огієнка — 7124 записів;
  • наукової бібліотеки Хмельницького національного університету — 3861 записів;
  • Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва - 2465 записів;
  • Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи – 4202 записів;
  • почата робота з Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей ім. Т.Г. Шевченка.
   Загалом БД "Зведений електронний каталог бібліотек Хмельницької області" на 1.01.205 року містить 275929 записів, що на 17613 більше, ніж в 2013 році.
   Провідним аспектом діяльності науково-методичного відділу залишається консультативна допомога бібліотекам методичного об’єднання. Впродовж року  надавались консультації керівникам бібліотек ВЗО, провідним фахівцям з питань:
  • Організація віртуальної довідкової служби в бібліотеці та надання послуг за допомогою віртуальної довідки.
  • Технологія формування фонду електронних документів.
  • Формування власних електронних баз даних.
  • Організація роботи в бібліотеці сектора електронної бібліотеки.
  • Електронні бібліотеки та дотримання авторського права.
  • Джерела комплектування фонду електронної бібліотеки.
  • Створення Бібліотечної ради. Функції та завдання.
  • Методика підготовки проведення науково-практичних конференцій.
  • Організація системи підвищення кваліфікації працівників в бібліотеці.
  • Робота в бібліотеці з фондом дисертацій.
  • Методика складання планово-звітної документації.
  • Автоматизований облік видачі документів. Методика підготовки до процесу. Електронний підпис.
  • Міжбібліотечний обмін електронними ресурсами.
  • Створення інституційного репозитарію.
  • Нові інформаційні технології як шанс для розвитку бібліотек
  • Головні напрямки висвітлення роботи у текстовому Звіті та Плані бібліотеки
  • Робота з обмінним фондом.
   Крім того бібліотекам об'єднання надсилались інформаційні листи та документи:
   Листи:
  • Інформаційне повідомлення та запрошення на науково-практичну конференцію "Бібліотека вищого навчального закладу як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу".
  • Інформаційне повідомлення та запрошення на науково-практичний семінар "Впровадження нових форм та методів у діяльність бібліотек вищої школи".
  • Про безкоштовний тестовий доступ до Web of Science від Thomson Reuters.
  • На виконання доручення Міністерства освіти і науки України (лист №14.1/10-62 від 14.01.2014) про доцільність та можливість створення галузевої електронної бази книгозбірень ВНЗ розіслано листи з метою подальшого збору інформації про електронні бази даних бібліотек ВНЗ об'єднання.
  • Анкета "Стан впровадження інноваційних технологій в практику роботи бібліотек ВНЗ".
  • Про терміни подання назв доповідей на науково-практичній конференції "Бібліотека вищого навчального закладу як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу".
  • Щодо участі бібліотек у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Бібліотеки ВНЗ: зміст та стратегія розвитку в інформаційному суспільстві" (м.Одеса, 14 — 16 квітня 2014 р.).
  • Про подання пропозицій щодо тематики чергових номерів інформаційного бюлетеня "Бібліотека в освітньому просторі".
  • Терміни подачі статистичних та текстових Планів роботи та Звітів про роботу бібліотек об'єднання.
  • Дистанційний курс "Куратор змісту-3 (Мережевий інформаційний аналітик)" на базі  Проблемної лабораторії дистанційного навчання НТУ "ХПІ".
  • Нові таблиці основних статистичних показників роботи бібліотек для підготовки планово-звітної документації.
  • Регламентуючі документи:
      Положення про віртуальну довідкову службу;
      Положення про Бібліотечну раду;
      Концепція електронної бібліотеки;
      Положення про відділ електронної бібліотеки;
      Рекаталогізація фонду науково-технічної документації. Інструкція.

Документи:
   Електронний варіант документів:
  • ДСТУ 3582:2013 "Бібліографічний опис. Скорочення слів і словосполучень українською мовою". Загальні вимоги та правила.
  • ДСТУ 7448:2013 "Бібліотечно-інформаційна діяльність. Терміни та визначення понять"
   Електронні варіанти інформаційного бюлетеня для бібліотек ВЗО "Бібліотека в освітньому просторі":
  • № 17 "Матеріали науково-практичної конференції "Бібліотека ВНЗ як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу";
  • № 18  "Видавнича діяльність бібліотек Хмельниччини".
   Робота з іншими бібліотеками
   За звітний рік бібліотеку відвідали 14 делегацій представників бібліотек, навчальних закладів. Для них організовувались екскурсії бібліотекою, в ході яких надавались індивідуальні довідки та консультації для:
  • НТБ Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу
  • НБ Вінницького педагогічного університету
  • Вінницької обласної наукової бібліотеки імені К.А. Тімірязєва
  • Вінницького обласного центру підвищення кваліфікації
  • Вінницької обласної дитячої бібліотеки імені І.Франка
  • Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка
  • Кам'янець-Подільської міської ЦБС
  • Бібліотеки Житомирського державного університету імені Івана Франка
  • НБ Вінницького національного технічного університету
  • Бібліотеки Хмельницького політехнічного коледжу
  • Фахівців Хмельницької обласної дитячої бібліотеки імені. Т.Г. Шевченка
  • Провідних спеціалістів Хмельницької міської центральної бібліотеки
  • Головних фахівців Хмельницької обласної юнацької бібліотеки
  • Бібліотеки Хмельницького медичного коледжу
  • Вчителів та бібліотекарів загальноосвітніх шкіл Хмельницької області
  • Вчителів біології та екології шкіл Хмельницької області
  • Бібліотеки професійно-технічного училища №24
  • Бібліотеки університету Україна
  • Бібліотеки Хмельницького інституту імені Митрополита Київського i Всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Володимира МАУП
  • Навчальних закладів культури:
   - Викладачів та студентів Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв.

Підвищення кваліфікації.
   Всього за штатним розписом на 31.12.2014 р. нараховується 43 одиниці. З 1.09.2014 р. введено ставку оператора. На кінець року в книгозбірні працює 44 особи, з яких 12 працівників на 0,75 ставки.
   В НБ проводилась значна робота з підвищення кваліфікації працівників бібліотеки, в основі якої є система безперервної інформаційно-бібліотечної освіти як цілеспрямованого процесу підготовки і підвищення рівня кваліфікації працівників.
   Комплексні форми підвищення кваліфікації в бібліотеці:
   1. "Школа керівника" – підготовлені та проведені консультації:
  • Бібліотекар ХХІ століття: нові стандарти професії.
  • Бібліотечна етика
2. Заняття в системі "Бібліотечні уроки" (бібліотечні консультації):
  • Збереження бібліотечного фонду і відповідальність, яку несуть бібліотекарі та читачі.
  • Професійні захворювання та ризики бібліотекарів.
  • Хмарні технології в бібліотеках.
  • Виконання Програми розвитку наукової роботи НБ ХНУ
3.  Інформаційні огляди       
  • У світі бібліотечних новин.
4. Відеоподорож "Мрія бібліотекарів всіх країн".
   5. Підсумок анкетування "Використання студентами інформаційних ресурсів бібліотеки з метою задоволення освітніх потреб".
   6. Практичне заняття з вивчення основних положень Закону України "Про вищу освіту".
   7. Теоретично-практичне загальнобібліотечне заняття з вивчення питання захисту персональних даних в бібліотеці. Усього колективом розглянуто і вивчено 14 регламентуючих та законодавчих документів.
   8. Стратегії 2020 Президента України Петра Порошенка - практичне заняття з вивчення основних напрямків та пріоритетів документу.
   Підвищення загальноосвітнього та культурного рівня шляхом підготовки та проведення працівниками тематичних оглядів. Проведено 12 тематичних оглядів:
  • Оксана Петрусенко український соловейко.
  • Недоспівана пісня... (поети періоду Великої Вітчизняної війни"
  • Кулібін Іван Петрович: механік-самоучка
  • Друге життя в кругу своїх творінь: музей мадам Тюссо, або подорож у часі.
  • Монументальна творчість родини Мазурів у м. Хмельницькому.
  • Кохання в житті Т.Г. Шевченка.
  • Два кольори в житті Дмитра Павличка.
  • Папа, що змінив світ: Кароль Юзеф Войтила-Іоан Павло ІІ.
  • М.О. Булгаков. Трагедія Майстра.
  • Національна символіка України.
  • Франциско де Гойя
  • Ніна Матвієнко: Я хочу бути піснею...
   За звітний період проведено 42 заняття  у структурних підрозділах та 30 виробничих нарад у відділах.
   Самоосвіта:
  • Відвідування Днів інформації, які проводяться в бібліотеці;
  • Знайомство з новинками літератури, які надходять у фонд;
  • Відвідування музеїв, поїздки історичними місцями України;
  • Зустрічі з цікавими людьми;
  • Здійснення науково-методичним відділом індивідуальних інформувань, які сприяють самоосвіті працівників.
   Усього проведено 22 загальнобібліотечних  занять.
   Рада при директорові
   Кількість засідань ради при директорові у зв'язку з прийняттям нового Закону "Про вищу освіту" та загостренням політичної ситуації в країні через ведення АТО суттєво збільшилась у порівнянні з минулим роком і становить 30 нарад. На них відбувалось інформування керівників підрозділів про питання діяльності вишу, розглянуті на ректоратах та Вчених радах університету, знайомство з наказами й розпорядженнями, проходили звіти провідних фахівців про відрядження, роботу НМБК, розглядались виробничі питання з основних напрямків роботи книгозбірні:
  • обговорення звіту за 2014 рік та плану роботи на 2015 рік, плану роботи на літо та зимовий період, покращення якості обслуговування користувачів;
  • обговорення виконання кошторису бібліотеки за 2014 рік та нового на 2015 рік, стану комп'ютерного та програмного забезпечення;
  • підготовка до проведення науково-практичної конференції "Бібліотека вищого навчального закладу як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу" та науково-практичного семінар "Впровадження нових форм та методів у діяльність бібліотек вищої школи";
  • організація роботи з електронними виданнями, які не мають паперового аналога;
  • покращення висвітлення роботи НБ у ЗМІ, зокрема на сайті університету та бібліотеки, презентації (реєстрації) бібліотеки в соціальних мережах;
  • активізація роботи з кураторами студентських груп та кураторства бібліотекарів над першокурсниками з метою активізації використання інформаційних ресурсів;
  • про підготовку та хід відзначення 200-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка;
  • актуалізацію просвітницько-виховної та інформаційно-масової діяльності;
  • організація проведення спільних засідань бібліотеки та вчених рад факультетів з метою покращення співпраці бібліотеки з кафедрами та деканатами, активізації наповнення інституційного репозитарію та ЕБ університету, збору інформації до видання біобібліографічного покажчика "Професори університету";
  • про організацію проведення інвентаризації бібліотечного фонду абонементу старших курсів;
  • організація вивчення Закону України "Про вищу освіту", дотримання Закону "Про захист персональних даних" та знайомство колективу з іншими документами держави;
  • про участь працівників бібліотеки в заняттях з медичної допомоги, цивільної оборони, допомоги воїнам АТО;
  • участь бібліотеки в експозиції університету на виставці, підготовленій до шостого міжнародного форуму "Інноватика в сучасній освіті" м. Київ;
  • про раціональне використання приміщень книгозбірні та економію комунальних послуг;
  • дотримання правил безпеки на робочих місцях та виконавської й трудової дисципліни.
   В різному розглядалось: поточні виробничі питання, зміни розпорядку роботи бібліотеки на свята та під час сесій, про підготовку до Всеукраїнського дня бібліотек, про організацію масових заходів та виїзних виставок, зміни в охоронній системі бібліотеки, проведення ремонтних робіт та господарську роботу, кадрові перестановки.
   На основі засідань ради при директорові видано 4 розпорядження по бібліотеці.
   Робота з університетом та іншими організаціями.
   Впродовж року подавалась інформація про роботу бібліотеки з різних питань до ректорату університету, обласний департамент освіти, МОН, НБ ім. М. Максимовича КНУ ім. Т. Шевченка, НБ АПНУ і В. Сухомлинського та ін. У січні на ректораті університету заслухано звіт про діяльність бібліотеки з питань книгозабезпечення навчального процесу, наповнення електронної бібліотеки та інституційного репозитарію.
   Впродовж року подано 25 службових записок, видано 2 накази та 2 розпорядження по університету з виробничих та кадрових питань бібліотеки.

Впровадження комп’ютерних технологій

      У звітному році загальна кількість ПК по бібліотеках ВЗО Хмельниччини становить 194, що на 5 менше ніж у попередньому році. Програмне забезпечення різне: бібліотека ХУУП – програма "Філін"; ХКТЕІ – пакет програм "Бібліограф"; КПНУ, ПДАТУ, ХНУ, ХГПА – "УФД. Бібліотека". Всі бібліотеки об’єднання використовують технології Wі-Fі.

Бібліотека ХГПА
   Загальний комп’ютерний парк бібліотеки становить 10 ПК (як і в минулому році), всі вони мають доступ до мережі Інтернет через технології Wі-Fі. До послуг користувачів – 2 ПК.
   В бібліотеці до послуг користувачів надано 2 ксерокси, 1 сканер та 2 принтери.

НБ ХУУП
   У структурі бібліотеки функціонує відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення. Всього в бібліотеці 19 комп’ютерів, 8 із них - для роботи користувачів. 19 ПК під’єднанні до мережі Інтернет. В читальному залі користувачі мають змогу працювати з власною портативною комп'ютерною технікою, адже всі їхні робочі місця обладнанні розетками.
   Наявна в бібліотеці техніка використовувалась для створення ЕК книг та дисертацій, обліку фонду (програма "Філін"). На основі програми створювались щомісячні списки нових надходжень. Розпочалась робота з формування електронної бібліотеки навчально-методичної літератури.
   Продовжувалась робота зі штрихкодування нових надходжень та конверсії фонду.
   Ведеться електронна база читачів бібліотеки.

Бібліотека ХКТЕІ
   У бібліотеці 35 ПК, усі вони під’єднанні до мережі Інтернет. В читальних залах обладнані точки доступу до WI-FI. Для  послуг користувачів 30 комп’ютерів. В бібліотеці автоматизовано процес книговидачі. Весь фонд підручників штрихкодований, продовжувалась робота з рекаталогізації художньої літератури.

НБ КПНУ
   Загальний парк комп’ютерної техніки бібліотеки нараховує 47 комп’ютерів 5 принтерів (3 з них багатофункціональні пристрої), 1 пристрій для ламінування, 1 принтер для друку штрих-етикеток та 14 сканерів зчитування штрих-коду.
   У 8-ми підрозділах процес обслуговування проводиться в автоматизованому режимі (абонемент фізико-математичного факультету, читальний зал-абонемент педагогічного факультету, абонемент мистецької літератури, читальний зал економічного факультетів та інформаційно-бібліографічний відділ також читальні зали №1, №2, абонемент історичного факультету). Впродовж року продовжувався друк та обклеювання нових надходжень літератури штрих-кодовими етикетками. За рік виготовлено 10000 етикеток.
   У всіх підрозділах бібліотеки організовано Wi-Fi зони, де користувачі безкоштовно з власних ноутбуків користуються мережею Інтернет.
   Робота бібліотеки з питань комп’ютеризації та автоматизації велась за напрямками:
  • Організація і проведення практичних занять для працівників бібліотеки по вивченню техніки та роботі з програмою "УФД. Бібліотека".
  • Організація, технічна та програмна підтримка, інформаційне наповнення сторінок веб-сайту бібліотеки, забезпечення роботи електронної пошти, виходу в Інтернет.
  • Підтримка функціонування групи у соціальній мережі "Вконтакті".
  • Редагування БД "Читачі".
  • Комп’ютерний набір та редагування видань, що готуються працівниками бібліотеки до друку.
  • Поповнення бази даних "Інформаційні ресурси", яка розміщена на web-сайті бібліотеки.
  • Створення краєзнавчого рубрикатора.
  • Наповнення БД "Книгозабезпечення навчального процесу".
  • Реєстрація нових надходжень в ЕК.
  • Наповнення Зведеного електронного каталогу бібліотек ВНЗ Хмельницької області.
  • Наповнення Зведеного електронного краєзнавчого каталогу бібліотеки.
   Продовжувалась робота з наповнення бази даних "Рідкісні та цінні документи" (в програмі "УФД. Бібліотека". Над переведенням алфавітного каталогу фонду відділу рідкісних видань в електронний вигляд працювали бібліотекарі та студенти-практиканти.
   Обсяг власних електронних баз даних становить 465028 записів.

НБ ПДАТУ
   Продовжували працювати з існуючими базами даних, а також активно наповнювали їх новою інформацією. Оновлювалась електронна база наявної в бібліотеці літератури. Студенти університету активно користувались послугами комп’ютерів, які знаходяться в читальних залах наукової бібліотеки, можливістю доступу до мережі.
   Приділялась велика увага консультуванню студентів щодо роботи з комп’ютерами.
   Комп’ютерний парк бібліотеки зменшився на 3 одиниці і становить -  19 ПК з вільним доступом до Інтернету.
   Негативно позначається на роботі бібліотеки те, що впродовж останніх років не виділяються кошти для удосконалення технологічного забезпечення, розробки засобів використання веб-технологій, упровадження новітніх інформаційних технологій. На разі бібліотека не має спеціального програмного забезпечення та веб-сайту.
   Власними силами здійснювалась технічна підтримка і поточний ремонт комп’ютерів (у бібліотеці немає фахівця з комп’ютерних технологій).  Ремонт і технічний огляд комп’ютерів  проводився за власний кошт співробітників книгозбірні.
НБ ХНУ
   За звітний рік БД "Електронна бібліотека" збільшилась на 779 електронних документів, з них: 21 періодичні видання, 534 книг і методичних посібників, 140 дисертацій та авторефератів. В рамках наповнення Інституційного репозитарію Хмельницького національного університету ElarKhNU за рік відредаговано і сконвертовано у формат PDF 1243 статі з наукових журналів ХНУ та 220 праць викладачів. В режимі он-лайн проведено понад 500 консультацій з викладачами університету.

Адміністрування Web-сайту бібліотеки.
   1.1. Створено нові:
  • базу даних "Рішення методичних рад";
  • віртуальну виставку-презентацію альманаху "Думки творчій злет";
  • 1-й номер інформаційного аналітичного видання "Бібліотеки вищих закладів освіти Хмельниччини: цифри та факти"
  • новий розділ навігатора інтернет-ресурсів за профілем університету.
   1.2. Постійно редагувались та оновлювались сторінки й розділи:
  • "Інформаційно-пошукові системи";
  • "Бібліотеки в Internet".
  • "Наукові праці працівників бібліотеки ХНУ";
  • "Вища школа ";
  • "Публікації про бібліотеку";
  • "Публікації про університет ";
  • "Регламентуючі документи";
  • "Публікації викладачів університету за 2012 рік";
  • "Огляд художньої літератури ";
  • перелік тематичних виставок;
  • перелік тем заходів;
  • "Бібліотечна мозаїка";
  • таблиці основних статистичних показників діяльності бібліотек ВЗО Хмельницького методичного об’єднання;
  • періодичні видання (газети України, журнали України, журнали Росії);
  • "Новини, події" - розміщено 40 повідомлень;
   На основі статистичних даних по видачі документів створено рейтинг використання періодичних видань за період 2011-2013 рр. sql-запит. Відкореговано сторінку "періодичні видання" на веб-сайті бібліотеки.

   Програмне забезпечення.
   2.1.  Адміністрування програмних продуктів та баз даних:
  • SQL Server 2005+ БД УФД/Бібліотека; створювалися резервні копії бази УФД/Бібліотека;
  • Windows 2000 і Windows 2003 сервери, Linux-сервер, Web-сайт бібліотеки;
  • 22 комп’ютерів для студентів та 40-ка робочих місць для бібліотекарів;
  • баз даних:
  • "Електронний каталог",
  • "Бібліотечний фонд",
  • "Читачі", "МВА",
  • "Віртуальна довідка",
  • "Регламентуючі документи",
  • "Рішення методичних рад",
  • "Зведений електронний каталог бібліотек Хмельницької області"
  • "Інституційного репозитарію  Хмельницького національного університету"
  • програм:
  • "Реєстраційна картка користувача",
  • "Управління персоналом",
  • "Облік довідково-бібліографічного  обслуговування",
  • "Книгозабезпеченість навчального процесу",
  • "Поточна статистика",
  • "Електронна бібліотека ХНУ",
  • "Облік додаткових послуг",
  • "Переоблік фонду бібліотеки ХНУ";
  • автоматизованої інформаційної системи "Леонорм-інформ - Електронний каталог бібліографічних описів національних та міждержавних стандартів України", проводилось щомісячне оновлення.
2.2. Використання наявних програмних та технічних засобів:
  • Занесено дані про студентів І курсу 2014 року та аспірантів в БД "УФД.Бібліотека" - 996 записів;
  • щомісяця проводилося зняття статистичних показників роботи бібліотеки;
  • дійснювалася робота з оформлення розгорнутих книжкових виставок, просвітницьких заходів та оглядів тощо;
  • підготовлено до друку два випуски інформаційного бюлетеня  для бібліотек ВЗО "Бібліотека в освітньому просторі";
  • конвертовано з формату "pdf" в формат "xml" записи в АПП "УФД.Бібліотека" - 4549 записів;
  • здійснено корегування модуля "Електронний каталог" (некоректно виводився бібліографічний опис документів) та активовано нове поле "Галузь знань" в бібліографічному описі "УФД.Бібліотека";
  • розроблена програма для обробки результатів анкетування "Використання студентами інформаційних ресурсів бібліотеки з метою задоволення освітніх потреб";
  • створено програму для проведення літературної вікторини "Чи знаємо ми Тараса Шевченка?" на сайті бібліотеки.
2.3.  Матеріально-технічна база бібліотеки.
   Проведено:
  • технічне обслуговування наявної комп’ютерної та копіювальної техніки, касових апаратів;
  • поточний ремонт технічних засобів;
  • технічну підтримку всіх інформаційних та просвітницьких заходів бібліотеки, а також занять з підвищення кваліфікації;
  • виготовлення читацьких карток (ламінування, штрих-коди) студентам І курсу 2014 р., стороннім  користувачам,  іншим категоріям користувачів  - всього 1065 шт.;
  • виготовлення штрих-кодів для документів - 10500  та  для читацьких карток — 1065;
  • виготовлення копій документів для користувачів та внутрішніх потреб бібліотеки — 8191;
  • інвентаризацію всіх технічних засобів бібліотеки.
   Наявність технічних засобів:
  • сервери — 3;
  • персональні комп'ютери — 60;
  • нетбук — 1;
  • принтери — 19;
  • ксерокси — 4;
  • БФП — 1;
  • сканери — 6;
  • сканери штрих-кодів — 23;
  • телевізор THOMPSON — 1;
  • відеомагнітофон THOMPSON — 1;
  • музичний центр — 1;
  • касові апарати — 2;
  • проектор BENQ CP 220 — 1;
  • DVD-програвач — 1;
  • фотоапарат — 1;
  • цифрова камера Olympus c5050 — 1;
  • блоки безперервного живлення — 17;
  • телефонні номери — 1.

Господарська робота

      Господарська робота спрямовувалась на поліпшення умов праці користувачів та працівників бібліотек. Впродовж року у книгозбірнях ВЗО проводились косметичні ремонти. В окремих книгозбірнях було придбано технічні засоби. Детальніше:

НБ ХУУП
   Впродовж року працівники підтримували в належному стані приміщення, меблі, техніку. Слідкували за справністю роботи пожежної автоматики, вентиляційних установ, освітлення.
   Щомісяця проводились виробничі наради з господарських питань.

НБ КПНУ
   Проведені поточні ремонтні роботи з благоустрою бібліотеки:
  • В приміщенні центрального абонементу встановлено нові енегрозберігаючі вікна.
  • В читальному залу №2 встановлено протипожежну сигналізацію.
   Ректором університету затверджено "Положення про огляд готовності підрозділів наукової бібліотеки до навчального року".

НБ ПДАТУ
   Силами працівників бібліотеки здійснено косметичні ремонти структурних підрозділів (побілено стіни, пофарбовано підлогу, вікна).
   Систематично проводились виробничі наради з керівниками підрозділів.
   Всі відділи бібліотеки утримувались в належному санітарно-гігієнічному та протипожежному стані.

НБ ХНУ
   Проведено косметичний ремонт приміщень бібліотеки.
   Придбано:
  • акумулятори для блоків безперервного живлення на сервери бібліотеки – 10 шт;
  • мережеві карти D-LINK DGE528 на 1 Гбт – 5 шт;
  • комутатори D-LINK DGS-1016D для модернізації комп’ютерної мережі бібліотеки і переходу на стандарт 1 Гбт – 3 шт;
  • блоки пам’яті Hynix 1Гбт для модернізації застарілих комп’ютерів – 10 шт;
  • з кафедри університету отримано кольоровий плотер HP DJ420 для друку листів формату А1 – А4.
   Списано:
  • монітори – 3 шт;
  • комп’ютер – 2 шт.;
  • сканери – 1 шт.

Додаток 1

Перелік просвітницьких заходів НБ ХНУ


Шевченківська весна — 2014
   В рамках Міжнародного літературно-мистецького Шевченківського свята "В сім' ї вольній, новій", присвяченого 200- річчю від дня народження Пророка України Тараса Шевченка, проведено:
  • Презентація книжково-ілюстративної виставки "Шевченкове ім'я сіятиме довічно..."
  • Національно-мистецький форум "У вінок Кобзареві" 
  • Літературно-мистецький проект "Встане правда! Встане воля!"
  • Літературознавча година "Кобзарю мій, твої слова святі…"
  • Літературно-мистецька година "На вічному шляху до Шевченка"
  • Година спілкування "Кохання в житті Тараса Шевченка"
  • Національно-мистецький форум "Мій Шевченко..."
  • Перший філологічний студентський перформанс "І оживе слава України!" (в рамках заходу проведено конкурс читців "Хай лунають рядки Кобзаревих поезій")
  • Презентація художньо-публіцистичного альманаху "Думки творчий злет"
  • Літературно-мистецьке коло "Душа, окрилена мистецтвом..."
  • Літературна вікторина "Чи знаємо ми Тараса Шевченка?"     
До 25 -ї річниці виведення радянських військ з Афганістану
  • Вечір-спогад "Афганістан болить в моїй душі..." (зустріч з ветераном афганської війни Босаком Сергієм Григоровичем).
До 70-річчя визволення міста Хмельницького та України від німецько-фашистських загарбників
  • Урок пам' яті  "Незабутній буремний  44- й рік..."
  • Презентація книги Є.В.Красюка "Пам' ятає врятований світ"                                                 
До Дня Перемоги
  • Година пам' яті   "Війна — жорстокіше немає слова"                                                         
До роковин Чорнобильської катастрофи
  • Есе-попередження "Трагедія, яку не забути" (до 28-х роковин трагедії на Чорнобильській АЕС) - 2 рази
До Дня Незалежності України та Дня Гідності та Свободи
  • Урок патріотичного виховання "Національні символи України" - 4 рази
До Всесвітнього дня здоров'я
  • Урок здоров'я "Правда про наркотики"
  • Урок - застереження "Скажемо курінню- ні" 
З циклу "Відкриття минулого заради майбутнього"
  • Година цікавих повідомлень "Іван Кулібін — механік-самоучка"
З циклу "Абетка відомих імен"
  • Година - есе "Академік Вернадський: заповіт Всесвітньому людству на ХХ1 століття"
  • Година цікавих повідомлень "Мода і люди: Коко Шанель"
  • Пізнавальна година "Філософія комп' ютерного світу: історія успіху Білла Гейтса" - 2 рази
  • Урок - дискусія "Поради Дейла Карнегі"                                                                                  
Літературознавчі години
  • Літературний портрет "Два кольори мої, два кольори..." (28 вересня — 85 років від дня народження Дмитра Васильович   Павличка, українського поета, громадського діяча)
  • Вечір-портрет "Землі і людства полум'яний син" (10 вересня — 120 років від дня народження 
  • Олександра Петровича Довженка (1894-1956), українського режисера, письменника)
  • Студентська науково-практична конференція "Митець світової слави"  (до 120-річчя від дня народження українського режисера, письменника О.П.Довженка )
  • Літературознавча година "Трагедія Майстра". Творчість М. Булгакова. - 2 рази
  • Літературна дискусія "Відродження української літератури 20-х років ХХ століття" -2 рази                 
З циклу "Сучасна українська література"
  • "Хочу дивувати читача". Бенефіс творчості української письменниці та журналістки Ірен Роздобудько  
Мистецькі уроки "У храмі муз"
  • "І небо, і  земля Миколи  Мазура" - 3 рази
  • Персональна виставка вишитих робіт Беднарської Н.Б. "Вишиваю душу в хрестики на білім полотні"
Клуб цікавих зустрічей
  • Творча зустріч з подільським поетом-романтиком Віталієм Міхалевським (до Дня Святого Валентина)
  • Літературна зустріч з відомим сучасним письменником України Андрієм Курковим (до 200 - річчя від дня народження Т.Г.Шевченка)
  • Літературна зустріч з лауреатом Шевченківської премії 2014 року Мирославом Дочинцем (до 200 - річчя від дня народження Т.Г.Шевченка)
  • "Пордільська Шевченкіана". Зустріч з творчими діячами Хмельниччини - лауреатом обласної премії ім. Т.Г. Шевченка М.М. Кульбовським та подільським поетом, головою Хмельницького обласного об' єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" В.Ц.Міхалевським (до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка)
  • Урочисте засідання поетичного клубу "Роса"
  • Творча зустріч з істориком-краєзнавцем, проф. П.Я. Слободянюком (до Дня української писемності та мови)

Додаток №2

Перелік книжкових  виставок
 Абонементи молодших, старших курсів, художньої та науково-популярної літератури

  • Екологія – гармонія суспільства і природи
  • Мистецтво педагогічної дії
  • "Вічно молодий" (до 100-річчя від дня народження Ю. Збанацького)
  • Творчий феномен С. Моема (до140-річчя від дня народження)
  • Фінанси України
  • Зроби до здоров’я крок: проблеми фізичного виховання молоді
  • Навіки з нами серце і слова пророчі (до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка)
  • Політологія і суспільство
  • Знання заради прав. Правознавство.
  • Слава не має кордонів: Шевченко, Україна і світ (до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка)
  • Маркетингова діяльність в Україні
  • Рядки, опалені війною (до Дня Перемоги)
  • Інформатика та комп’ютерна техніка
  • Металорізання: на допомогу у виконанні лабораторних робіт
  • Медичні знання запорука здоров’я
  • Охорона праці і безпека життєдіяльності
  • "Я - голос ваш" (до 125-річчя від дня народження А. Ахматової)
  • "Не забудеш мене, поки віку твого, моя нене Вкраїно" (195 років від дня народження від дня народження П. Куліша)
  • Вам, першокурсники!
  • Багато мов — одна професія: проблеми перекладу
  • Великий майстер рідного слова (до 150- річчя від дня народження Михайла Коцюбинського)
  • Історія української та світової культури
  • Конструювання і моделювання одягу
  • Поезії всесвітняя окраса… (200 років від дня народження М. Ю. Лермонтова)
  • Деталі машин і механізмів
  • Теоретичні  і практичні проблеми політичного життя
  • Остап Вишня - чарівник сміху (125 років від дня народження О. Вишні)
  • Правове регулювання трудової  та господарської діяльності
  • Право на життя без перешкод (соціальна робота з інвалідами)

Читальні зали

  • "Історичний дух єднання" (до Дня соборності України)
  • Вічна слава в кетягах калини (до Дня пам' яті героїв Крут)
  • Рідна мова (до Міжнародного дня рідної мови)
  • Шевченкове ім'я сіятиме довічно... (до 200-річчя від дня народження Пророка України Тараса Шевченка)
  • Мазепа: людина, політик, легенда (виставка-портрет до 375р. від дня народження)
  • Віхи пам'яті і слави (до 70-річчя визволення м.Хмельницького від німецько- фашистських загарбників)
  • У здоровому тілі — здоровий дух            
  • Свято її величності книги (до Всесвітнього дня книги і авторського пава)
  • "Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі" (до 28-х роковин Чорнобильської катастрофи)
  • Нетлінна пам'ять серця (до 69 річниці Великої Перемоги)
  • Освіта — наука — виробництво (до Дня науки)
  • Конституція України — офіційний імідж держави
  • Україно, моя Україно (до Дня Незалежності)
  • Якісна освіта — дорога в майбутнє (до місячника першокурсника)
  • "Буду я навчатись мови золотої" (до Дня української писемності та мови)
  • Зі святом, студенти!
  • СНІД: не залишаймося байдужими (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом)
  • Твої права від А до Я (до Всеукраїнського тижня права)
  • Наукові праці викладачів Хмельницького національного університету
  • Феномен Андрія Куркова
  • Охорона біологічного та ландшафтного різноманіття у Хмельницький області
  • "Олімпійський у серцях вогонь"
  • Екологія - справа всіх і кожного
  • Афганістан — наш біль, наша пам'ять
  • "Як парость виноградної лози, плекайте мову"
  • Ми тебе не забули, Тарасе!
  • Карпатська Україна: шлях до державності (до відзначення 75-річчя створення Карпатської України)
  • Україна - Європейський Союз: посилення стратегічного партнерства
  • Митець світової слави (до 120-річчя від дня народження О. Довженко)
  • Символи нескореності духа і перемоги
  • Український історик, краєзнавець, журналіст Петро Слободянюк
  • Ти одна й неподільна, Україна моя вільна!
  • Майдан. Тернистий шлях до свободи.
  • Якісна освіта – дорога в майбутнє (до Міжнародного дня студента)
  • Основи гігієни і фізичного виховання (до Всесвітнього дня здоров’я)
  • "Я народився для добра і любові" (до 120-річчя від дня народження О. Довженка)
  • "Розстріляне Відродження" (трагічний період вітчизняної культури 30-х рр. ХХ ст.)
  • "Жить, творити на своїй землі..." (до 125-річчя від дня народження Михайла Драй-Хмари)

Інформаційно-бібліографічний відділ

  • Її Величність — Книга (акція "Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу")

Науково-методичний відділ

  • Видавнича діяльність наукової бібліотеки ХНУ
  • Фахівцям на замітку

Віртуальні виставки:

  • Думки творчий злет. Презентація художньо-публіцистичного альманаху Хмельницького національного університету. Вип.2 (до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка)
  • Скорботна свічка пам'яті святої
  • Презентація книг науковців Хмельницького національного університету за 2009-2011 роки
  • "Життєвий шлях і творчі висоти вченого" (до 80-річчя від дня народження доктора технічних наук, професора Р.І. Сіліна)
  • Презентація книг науковців ХНУ за 2009-2010 роки
  • Відлуння війни, відлуння в серцях
  • Ми мову називаємо святою
  • Кар' єра — стратегія успіху
  • Українське вбрання — частка народної душі
  • Виставка-подорож "Туристичними стежками Хмельниччини"
  • Виставка-презентація видань викладачів ХНУ
  • Славетні жінки України
  • Правда про куріння
  • Видатні постаті України
  • Виставка-плакат "Металорізальний інструмент"
  • Виставка-плакат "Паяння. Нормативна документація"
  • Виставка-плакат "Нормативна документація у зварювальному виробництві"
  • Виставка-плакат "Нормативна документація у верстатобудуванні"
  • Екологія: ХХІ століття
  • INTERNET для всіх
  • "Т.Г. Шевченко - велет духу народного"
  • Українська культура
  • Сучасна бібліотека: напрямки та стратегії розвитку